https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kinga Duda zabrała głos w sprawie aborcji. "Wybór, a nie przymus"

(AM)
Opracowanie:
Kinga Duda, córka Prezydenta RP, zabrała głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dot. aborcji, który wywołał falę protestów kobiet w całej Polsce. - W sprawie tak niewyobrażalnie trudnej, jak wizja urodzenia dziecka, które może umrzeć minuty lub godziny po porodzie, decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży, powinna być pozostawiona kobiecie – napisała Kinga Duda w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

FLESZ - Zakaz przerywania ciąży ze względu na wady płodu. Fala protestów

„Nie potrafię w pełni postawić się w sytuacji, w jakiej znajduje się kobieta, która oczekując dziecka, dowiaduje się, że stwierdzono u niego ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu. Wierzę, że zgodnie z moimi osobistymi przekonaniami, ja nie zdecydowałabym się na przerwanie ciąży. Nie uważam jednak, że inne kobiety mają myśleć i działać w taki sam sposób jak ja. Każdy człowiek ma wolną wolę” - oświadczyła córka prezydenta.

Pełne oświadczenie zamieściła w mediach społecznościowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Nie lepiej zajmować się końskimi kupami?

o
obcokrajowiec

"Każdy człowiek ma wolną wolę" - tylko twoj ojciec i kaczynski chca inaczej. To tak trudno rozumiec, ze w dzis w Polsce kobieta juz NIE MA WOLNA WOLE!

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska