KKS Kalisz - Hutnik Kraków. Znów porażka. Nowohucki zespół ostatni w tabeli

Tomasz Bochenek
Patryk Serafin zdobył dla Hutnika bramkę w Kaliszu
Patryk Serafin zdobył dla Hutnika bramkę w Kaliszu Anna Kaczmarz
KKS Kalisz - Hutnik Kraków 2:1 w meczu 13. kolejki II ligi, rozegranym w niedzielę 2 października. Bilans wyjazdowych meczów Hutnika w tej rundzie to sześć porażek w sześciu spotkaniach. Nowohucki zespół wylądował po tym weekendzie na ostatnim miejscu w tabeli.

Kaliszanie zaczęli mecz dość mocno. Przez początkowe pół godziny nie oddali jednak więcej strzałów od Hutnika, który nawet wypracował więcej rzutów rożnych (3:1). Ale częściej przy piłce był KKS, a w 38 min zaatakował skutecznie: Mateusz Wysokiński wyłożył piłkę Bartłomiej Putno, no i ten pokonał Kacpra Szewczyka.

Zaraz po przerwie Adrian Łuszkiewicz bardzo dobrze strzelił z rzutu wolnego – wówczas 19-letni bramkarz z Krakowa udanie interweniował. Gospodarze kontrolowali sytuację, a w 62 min dostali prezent od nowohuckiej obrony i Putno zdobył drugiego gola. Dla Hutnika był już 31. straconym w tym sezonie. No, nie ma się co oszukiwać, ta niedoświadczona defensywa nie daje rady w II lidze...

Parę minut potem piłka wylądowała na poprzeczce bramki gości, którzy jednak nie odpuścili. Z ich ataków wykluło się kilka rzutów rożnych, okazję do zdobycia gola miał Krzysztof Świątek. A zdobył go parę minut później Patryk Serafin, dobijając obroniony przez bramkarza strzał Marka Assinora.

Starania o wyrównanie zakończyły się niepowodzeniem. Z ostatnich dziewięciu meczów Hutnik przegrał osiem.

KKS Kalisz - Hutnik Kraków 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Putno 38, 2:0 Putno 62, 2:1 Serafin 81.
KKS: Krakowiak - Głaz (61 Smajdor), Smoliński, Kendzia, Lipkowski, Zmorzyński - Borecki, Łuszkiewicz, Wysokiński (61 Gawlik), Putno (78 Gordillo) - Wilczyński (79 Giel).
Hutnik: Szewczyk - Zięba, Głogowski (69 Zawadzki), Andrzejewski, Urban, Kieliś (81 Marcinkowski) - Świątek, Iwanicki, Serafin, Jacak - Lelek (69 Assinor).
Sędziował: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała). Żółte kartki: Zmorzyński, Głaz, Wysokiński, Lipkowski - Andrzejewski, Głogowski, Zawadzki.