Klasa A, Oświęcim. Przeciszovia odwróciła losu meczu ze Skawą Podolsze [ZDJĘCIA]

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Piłkarze Przeciszovii (białe stroje) wykorzystali atut własnego boiska w konfrontacji przeciwko Skawie Podolsze, zwyciężając 3:1. Mecz rozegrano w ramach Klasy A Oświęcim. Fot. Jerzy Zaborski
W szlagierze dołu tabeli oświęcimskiej piłkarskiej klasy A, Przeciszovia na własnym boisku pokonała Skawę Podolsze, ale powoli wchodziła w mecz.

Podolszanie po raz drugi z rzędu objęli prowadzenie, czym tylko rozsierdzili rywali, a – nie mając argumentów – narazili się na porażkę.

Zaczęło się dobrze dla przyjezdnych, bo Mateusz Żmuda oddał płaski strzał z 10 m, choć miał na plecach Krzysztofa Mycyka.

Jednak jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Michał Tobik. Popularny „Bomba” popisał soczystym strzałem z linii pola karnego, wykorzystując podanie z lewej strony od Grzegorza Samka.

Zaraz po przerwie z wolnego uderzył Damian Banaszak, lecz Kamil Antecki był na posterunku (49 min).

Tymczasem „Bomba” gospodarzy ciągle był niebezpieczny. Ostro pracował na niego Tymoteusz Niedziela. Kibicom podobały się jego akcje oskrzydlające. Po rajdzie przez pół boiska piłka trafiła do Tobika, a po jego strzale Artur Serwatka z trudem przeniósł piłkę ponad poprzeczką (57 min).

Wreszcie szarżę Niedzieli przed polem karnym zatrzymał Tomasz Szczerbik. To było jednak tylko odroczenie wyroku, bo Tobik znalazł dziurę w murze ustawionym przez rywali i piłka wpadła do siatki obok zdezorientowanego Serwatki.

Goście mogli doprowadzić do remisu po zagraniu z wolnego Zemły i strzale Żmudy. Piłka jednak zatrzymała się na bocznej siatce (69 min).

Wreszcie, po strzale zza pola karnego, Tobik ustalił wynik meczu. Miał dużo miejsca i czasu, żeby najpierw przyjąć piłkę, a potem dokładnie przymierzyć.

Przeciszovia – Skawa Podolsze 3:1 (1:1)
Bramki:
0:1 M. Żmuda 25, 1:1 Tobik 38, 2:1 Tobik 65, 3:1 Tobik 86.

Przeciszovia: Antecki – Szafran, Mycyk, Dzidecki, Hutny – Pawela, Niedziela, Bartuś (72 M. Michałek), Samek (88 Świerguła) – Tobik, Lasek (60 Kwadrans).

Skawa: Serwatka – Banaszak, Nykiel, Szczerbik, Bobik – Górny (15 K. Wiecheć), D. Bartula (80 T. Bartula), Kosowski, Zemła – Porębski, M. Żmuda.

Sędziował: Piotr Nosal (Oświęcim).

Żółte kartki: Dzidecki – Szczerbik.

Widzów: 120.

Inne mecze:

Górnik Brzeszcze – Orzeł Witkowice 2:2 (0:0), bramki:
Widuch 65, Surzyn 80 – Jedliński 74, Bąba 85.

Gorzów – Zatorzanka 6:1

Rajsko – Strumień Polanka Wielka 6:0

Iskra Brzezinka – Zgoda Malec 1:2

LKS Jawiszowice – Hejnał Kęty 4:1

TABELKA:

1. Jawiszowice.................20......52.........52-11

2. Gorzów........................20.......41........48-22
3. Rajsko.........................20.......40........55-21
4. Hejnał..........................20.......35........49-26
5. Zatorzanka..................20.......31........40-39
6. Zgoda..........................20.......28........43-47
7. Górnik.........................20........27........33-34
8. Przeciszovia................20........24........33-38
9. Strumień......................20.......21.........39-45
10. Skawa.......................20........21.........23-56
11. Orzeł.........................20........15.........22-54


12. Iskra..........................20.........6..........22-66

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie