Klasa okręgowa Kraków, grupa III: Pasternik Ochojno - Radziszowianka

Facebook
W meczu 13. kolejki w grupie III klasy okręgowej Kraków Pasternik Ochojno pokonał Radziszowiankę.

Pasternik Ochojno - Radziszowianka Radziszów 3:1 (2:0)
Bramki:
1:0 samob. 7, 2:0 Hubanow 30, 3:0 Hubanow 55, 3:1 Lenda 80.
Pasternik: Papież - A. Świątko (60 Kowalski), S. Guzik, Matusik, Stypuła - Wrona, Mróz, W. Kurleto (80 K. Grudzień), J. Guzik - Hubanow (75 Woderski), J. Świątko (85 Czeremcha).
Radziszowianka: Karaś - Wcisło, Krupnik, Baliga - Kościelniak - Grzesik, Okarmus, Kurek, Bierówka - Sosin (73 Lenda), Niechaj (60 M. Małysa).
Sędziował: Bartosz Pawlik. Zółte kartki: Matusik - Krupnik, Grzesik, Kurek, Wcisło. Widzów: 200.

Pasternik już wyszedł z kryzysu, bo w trzech ostatnich meczach zdobył 7 punktów. Z kolei Radziszowianka na wygraną czeka od 7 kolejek, a cztery ostatnie spotkania przegrała.

Gospodarze do przerwy prowadzili 2:0. W strzeleniu pierwszego gola wyręczyli ich goście, później zza pola karnego trafił Hubanow, a grającego na co dzień w polu Karasia trudno winić za nie najlepszą interwencję. Gdy tuż po przerwie po kilkudziesięciometrowym rajdzie Hubanow wykorzystał sytuację sam na sam, miejscowi byli w bardzo komfortowym położeniu.

Radziszowianie groźniejsi byli w końcówce meczu, mieli kilka okazji (m.in. uderzenia Bierówki i Kurka obronił Papież), a honorowego gola, po centrze, zdobył Lenda.