KO Chrzanów. LKS Rajsko w hokejowych rozmiarach, w debrach powiatu oświęcimskiego, pokonał Zgodę Malec. ZDJĘCIA

od 16 lat
Hokejowy wynik padł w derbach powiatu oświęcimskiego piłkarskiej okręgówki makroregionu zachodniej Małopolski, w których LKS Rajsko zmierzył się z beniaminkiem z Malca. Gospodarze szybko ustawili sobie mecz. Goście przebudzili się dopiero w końcówce.

Pierwsza połowa derbów powiatu oświęcimskiego miała dość jednostronny przebieg. Gospodarze potrzebowali kilku minut, by po strzale Sylwestra Brzezińskiego w bliższy róg objąć prowadzenie.

Chwilę później, po strzale Patryka Formasa i małym rykoszecie od Damiana Fliska, Dawidowi Nowowiejskiemu znów przyszło wyjść futbolówkę z siatki.

Miejscowi, grając swobodnie, spokojnie zdobywali teren. Po faulu Mateusza Lekkiego na Sylwestrze Brzezińskim, sędzia wskazał na „wapno”, które na gola pewnie zamienił Bartłomiej Mika.

Bartłomiej Mika, kapitan LKS Rajsko, zdobywca dwóch  goli
Bartłomiej Mika, kapitan LKS Rajsko, zdobywca dwóch goli Jerzy Zaborski

Przyjezdni jeszcze nie ochłonęli po stracie trzeciego gola, a już musieli przyjąć kolejny cios. Po akcji oskrzydlającej Szymona Pawia, w tempo wbiegł Bartłomiej Mika i Dawid Nowowiejski nie miał szans na skuteczną interwencję.

Później gola mógł jeszcze zdobyć Patryk Kowalik, lecz minimalnie chybił.

Tuż przed przerwą, po rzucie karnym, bramkę miejscowych odczarował Seweryn Jaromin. Inna sprawa, że goście nie zatrudniali często Łukasza Kulczyka. Raz niepokoił go Jakub Niedziela (40 min).

Zgoda Malec zaatakowała po przerwie, ale przyjęła kolejne ciosy od Rajska

Po przerwie goście zagrali odważniej, chcąc pójść za ciosem, po golu strzelonym tuż przed przerwą. Krzysztof Chwierut oddając strzał z pola karnego sprawdził czujność Łukasz Kulczyka (51 min).

Jakub Niedziela, Zgoda Malec
Jakub Niedziela, Zgoda Malec Jerzy Zaborski

Tymczasem, po rzucie rożnym wykonanym przez Szymona Pawia, strzałem w dalszy róg popisał się Dawid Welber.

W odpowiedzi, kolejną próbę zdobycia gola podjęli goście. Chwierut lobem starał się oszukać bramkarza miejscowych, lecz minimalnie się pomylił.

Odpowiedź miejscowych znowu była zabójcza. Piłkę zagraną przed bramkę „do pustaka” wepchnął Sylwester Brzeziński, a dograł mu nieoceniony tego dnia Szymon Paw.

- To nieprawdopodobne, że każdy strzał na naszą bramkę przynosi rywalom gola – westchnął Krzysztof Drebszok, jeden z weteranów maleckiej drużyny.

Trener gospodarzy zaczął wpuszczać zmienników. Pierwszą interwencją Wojciecha Stachury, który zastąpił w bramce Łukasza Kulczyka, było wyjęcie piłki z siatki. Złe ustawienie w bramce wykorzystał Przemysław Oczkowski, uderzają w dalszy róg.

Później przyjezdni wykorzystali jeszcze karnego, zmniejszając rozmiary porażki.

- Przy prowadzeniu 6:1 chłopcy zagrali trochę radosny futbol, pozwalając rywalom strzelić dwa gole – zwrócił uwagę Andrzej Lubański, trener Rajska.

- Potrzebujemy meczu na przełamanie – westchnął Daniel Płonka, trener Zgody Malec.

Patryk Kowalik, jeden z filarów obrony LKS Rajsko
Patryk Kowalik, jeden z filarów obrony LKS Rajsko Jerzy Zaborski

LKS RAJSKO – ZGODA MALEC 6:3 (4:1)

Bramki: 1:0 Brzeziński 7, 2:0 Formas 14, 3:0 Mika 23 karny, 4:0 Mika 24, 4:1 Jaromin 45 karny, 5:1 Welber 61, 6:1 Brzeziński 63. 6:2 Oczkowski 75, 6:3 Taraszczuk 85 karny.

LKS RAJSKO: Kulczyk (74 Stachura) – Pniak, Welber, Kowalik (65 Karpiel), Paw (65 Zguda), Wykręt, Beberok, Ryszka (79 Czarkowski), Brzeziński, Mika – Formas.

ZGODA: Nowowiejski – Mąsior (84 Kuwik), Flisek, S. Drebszok (46 Taraszczuk), Lekki – Łukasik (46 Kowalski), Chwierut, Oczkowski, Niedziela – K. Drebszok (65 Sitarz), Jaromin (60 R. Drebszok).

Sędziował: MIŁOSZ SOCHA (OŚWIĘCIM). Żółte kartki: Ryszka, Formas – Chwierut, Mąsior. Czerwona kartka: Brzeziński (81, niesportowe zachowanie). Widzów: 120.

Inne mecze 13. kolejki:

Brzezina Osiek – Zgoda Byczyna-Jaworzno 2:0 (2:0); bramki: Waluś 32, 42.

Hejnał Kęty – Olimpia Chocznia 2:3 (0:2); bramki: P. Dudzic 55, 81 – P. Grodalczyk 27, 44, Ł. Rupa 89.

LKS Bobrek – Nadwiślanin Gromiec 0:0

Babia Góra Sucha Beskidzka – Victoria 1918 Jaworzno 0:2 (0:0); bramki: Leś 90+2, M. Kowalik 90+4.

Naroże Juszczyn – Polonia Luszowice 2:0 (1:0); bramki: A. Grzechynka 15, S. Kuszyk 82.

LKS Gorzów – Żuraw Krzeszów 0:2 (0:1); bramki: Szymoński 38, Litewka 62.

Halniak Targanice – Górnik Brzeszcze 3:0 (2:0); bramki: Magiera, Studnicki (dwie).

Jakub Niedziela (z lewej, Zgoda Malec) kontra Wojciech Pniak (Rajsko, z prawej)
Jakub Niedziela (z lewej, Zgoda Malec) kontra Wojciech Pniak (Rajsko, z prawej) Jerzy Zaborski