Zobacz plany, gdzie strefa płatnego parkowania miałaby obowiązywać
WIDEO: Krótki wywiad
Radni zdecydowali, że konsultacje odnośnie wprowadzenia do strefy płatnego parkowania (SPP) nowych obszarów obejmą Bronowice, Dąbie, Prądnik Czerwony, resztę Krowodrzy oraz część Łagiewnik.
W połowie lipca radni zdecydowali o sporych zmianach w SPP. 22 września w życie weszło pierwsze poszerzenie. Płatne parkowania objęło wtedy Zabłocie, os. Podwawelskie oraz rejon ulic Wita Stwosza, Prandoty i al. 29 listopada do wysokości torów kolejowych. Z kolei w połowie grudnia zaczną obowiązywać nowe, wyższe stawki za parkowania.
W lipcu radni podjęli także decyzję, że strefa obejmie kolejne obszary, tyle że od wakacji przyszłego roku. Chodzi o część Krowodrzy do granicy ulicy Głowackiego, Piastowskiej (wzdłuż Czarnowiejskiej i Nawojki), Wrocławskiej i linii kolejowej. Do tego dalsze fragmenty Zwierzyńca, od ulicy Kasztelańskiej, wzdłuż alei Focha do rzeki Rudawa (podstrefa B) oraz pomiędzy ulicami Emaus i Królowej Jadwigi, do Piastowskiej.
W wakacje 2020 strefa ma się także pojawić między ulicami Kapelanka, Brożka, Wadowicka i Konopnickiej. Strefę powiększono także o dalsze fragmenty Grzegórzek, z rejonu ulic Fabrycznej i Cystersów, o co wnioskowali mieszkańcy, oraz pomiędzy aleją Pokoju i Wisłą, do nasypu kolejowego.
Zgodnie z przepisami, przed wprowadzeniem strefy, trzeba przeprowadzić konsultacje społeczne określające m.in. poziom zajętości miejsc. W tym samym czasie powinny się więc odbyć szerokie konsultacje dla obszarów z uchwały lipcowej oraz z 25 września. Zgodnie z tą drugą, konsultacje powinny się zakończyć do końca czerwca.
- Tak oszukują mechanicy. Kierowcy – miejcie się na baczności!
- Nowy odcinek ekspresowej zakopianki gotowy! Zobacz jak wygląda!
- Parkowanie w Krakowie. Nowe zasady, większa strefa
- Najbardziej ekskluzywne osiedla w Krakowie [TOP 10]
- Cracovia. Żony i partnerki piłkarzy [ZDJĘCIA]
- Wisła Kraków. Żony i partnerki piłkarzy [ZDJĘCIA]
