Koncert naszych gości z Buriacji [ZDJĘCIA]

  Koncert naszych gości z Buriacji [ZDJĘCIA]

  Katarzyna Kojzar

  Gazeta Krakowska

  Gazeta Krakowska

  Nasi rodacy z Syberii poznają Małopolskę
  Do Małopolski przyjechała młodzież polskiego pochodzenia, która na co dzień mieszka na Syberii. Przez kilka miesięcy czytelnicy "Gazety Krakowskiej"
  1/17

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Anna Kaczmarz

  Młodzież z Buriacji wystąpiła wczoraj w dawnym Kasynie Oficerskim w Krakowie. Zaprezentowali tradycyjne pieśni i tańce.
  Młodzież polskiego pochodzenia, mieszkająca na co dzień na Syberii, przyjechała do Polski. Umożliwiły im to m.in. fundusze zebrane przez "Gazetę Krakowską". Nasi goście zwiedzają Kraków, poznają polską kulturę i język, a także szukają swoich korzeni.

  - Mój pradziadek jest Polakiem, ale nie znam dokładnej historii. Prawdopodobnie został zesłany na Syberię - mówi jedna z uczestniczek wycieczki, Ani Borisova.
  Niektórzy z buriackich gości mówią po polsku i dobrze znają nasz kraj. - Moja prababcia była Polką. Polska to ważna część mojego życia - mówi Ksenia Polakova. Młodzi Buriaci zwiedzili już najważniejsze punkty Krakowa. - Najbardziej podobała mi się Wieliczka - przyznaje Katarzyna Kalmakova, która w Polsce jest pierwszy raz w życiu.

  Przed nimi jeszcze wizyty m.in. w Suchej Beskidzkiej, Makowie Podhalańskim, Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej.
  W ramach wdzięczności, młodzi Buriaci zaplanowali trzy koncerty. Pierwszy z nich odbył się wczoraj w dawnym Kasynie Oficerskim w Krakowie. Zaprezentowali tradycyjne tańce i pieśni, charakterystyczne dla kultur wszystkich narodów, które mieszkają w Buriacji - także polskiej.

  To oni pomogli
  Gmina Stryszawa, Wspólnota Polska - Oddział w Krakowie, Fundacja Rozwoju Gmin Polskich, Szkolne Schronisko Młodzieżowe ul. Sokolska 17 w Krakowie, Szkolne Schronisko Młodzieżowe "Pod Jałowcem" w Stryszawie, Kopalnia Soli w Wieliczce, burmistrz miasta Libiąża, burmistrz miasta Zatora, gmina Zawoja, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie - Nadleśnictwo Nowy Targ, Klub 6 Brygady Powietrzno-Desantowej w Krakowie, Tatrzański Park Narodowy, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury - Zakopane, Kopalnia "Janina'' - Libiąż, Schronisko PTTK Morskie Oko i Leskowiec, Koło Przewodników Tatrzańskich im. M. Sieczki z Krakowa, Klub Przewodników Beskidzkich i Terenowych im. Wł. Krygowskiego z Krakowa, Hotel & SPA Kocierz, Hotel "Clasic'' - Wieliczka, Hotel "Kasper Suski'' - Sucha Beskidzka, Hotel "Jasmin'' - Kuków, Restauracja "Strzecha" - Zakopane, Piekarnia "Mijax" - Maków Podhalański, Firma FHU "Marago" - Sucha Beskidzka, Firma "Samanta'' - Białka, Firma przewozowa - Maria Milan - Zakopane, Firma przewozowa - Krzysztof Murańka - Zakopane, Firma Przewozowa "KED-BUS" Kaszowski - Wieliczka oraz Wawel SA.

  Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
  "Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+
  Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj

  Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zdjęcia

  szut (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Wszystko fajnie, tylko szkoda, że dowiadujemy się po fakcie. Jakoś nie pamiętam informacji, że taki występ się odbędzie... A szkoda.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo