FLESZ - Sukces Polski. Będą dopłaty dla polskich rolników

Ewa Demarczyk była jedną z najbardziej utalentowanych i charyzmatycznych postaci polskiej sceny muzycznej, legendą Piwnicy pod Baranami. Do historii muzyki przeszły jej wykonania utworów, które powstały we współpracy z Zygmuntem Koniecznym i Andrzejem Zaryckim. . Ceniona była za niebywałą osobowość estradową, ekspresję, oraz wybitne zdolności interpretacyjne.
Całe życie związana była z Krakowem, tu się urodziła 16 stycznia 1941 r., skończyła liceum muzyczne, ucząc się gry na fortepianie. Na studia wybrała jednak aktorstwo na PWST - kończyła je, będąc już gwiazdą. W 1961 roku zadebiutowała w klubie studenckim Cyrulik, rok później - w Piwnicy Pod Baranami, z którą współpracowała do 1972 roku (formalnie do 1976). W 1963 roku wystąpiła na festiwalu w Opolu, zdobywając tam nagrodę. Od 1986 prowadziła Teatr Ewy Demarczyk. Ostatni koncert zagrała w 1999 roku. Potem zniknęła z życia publicznego. Zmarła 14 sierpnia 2020 roku. Wraz z jej odejściem skończyła się pewna epoka.
„Nieobecność”, koncert poświęcony pamięci zmarłej przed dwoma laty Ewy Demarczyk to rodzaj hołdu i wspomnienia artystki i jej niezapomnianych szlagierów. Jej charakterystyczne interpretacje pozostają niedoścignionym wzorem dla kolejnych pokoleń artystów, urzekając i elektryzując publiczność bez względu na wiek.
- W moim wieku aktorskim rzadko miewa się taką tremę jaką miewało się w wieku dwudziestu kilku lat, a jednak odczuwam wielką tremę przed koncertem, w którym wezmę udział – zapowiada Andrzej Seweryn. - W czasie tego koncertu mam za zadanie zaprezentować tekst Juliana Tuwima, który znacie z genialnego wykonania Ewy Demarczyk, z niezwykłą muzyką Zygmunta Koniecznego „Grande Valse Brillante”.
- Blok jak zamek w Krakowie! "Najoryginalniejszy" w mieście! Kto jeszcze nie widział?
- Bierzemy je na potęgę! Oto efekty uboczne popularnych leków bez recepty.
- Zatopione Skawce. Wieś na dnie Jeziora Mucharskiego
- Te znaki zodiaku to najlepsze żony
- Z aptek zniknęło kilkanaście popularnych leków. Wycofał je GIF
- "Perły Śródmieścia" usunięte. To kolejna akcja krakowskiej straży miejskiej