Zgłoszono do niego 40 palm. - Być może jest to związane ze strajkiem nauczycieli, którzy w dużym stopniu włączali się w wykonywanie palm - takich przyczyn mniejszej liczby palm upatruje Grzegorz Marzec, członek jury, przewodniczący Komisji Zdrowia, Kultury i Sportu Rady Gminy.
W CKiP obfitował regionalizm. Już przy wejściu do budynku utworami ludowymi witała wchodzących kapela „Gokowiacy”, którzy wystąpili też na scenie. Tu też prezentował się zespół regionalny „Serenada” oraz młodzi muzycy. Na fortepianie oberki zagrał Patryk Giergelewski, poloneza grali Stanisław Szwajca z Amelią Marchewczyk, której też na fortepianie akompaniowała jej instruktorka Barbara Hyczkiewicz-Hawling.
A po części artystycznej Krystyna Reinfuss-Janusz, powiedziała, że tradycyjne palmy charakteryzują się zawartością w niej zielonych roślin, jak bukszpan. A w ogóle podkreśliła, że w żadnej z palm nie było sztucznych kwiatów, co jest niezwykle cenne. Powinny być tylko naturalne rośliny i bibułowe kwiaty i wstążki. - Rośliny bagienne w palmie oznaczają moc, bo taką oczyszczającą ma woda. Bazie oznajmiają, że nadeszła wiosna. Dawniej wierzono, że połknięcie trzech z gałązki, zapobiegnie chorobom na cały rok - mówiła pani kustosz.
Komisja przyznała pierwsze miejsce Stowarzyszeniu „Jesienny Liść” z Luborzycy. Równorzędne otrzymali: Irena Kita, Aleksandra Kozioł, Bartłomiej Łoś, Klaudia Marzec, Paulina Tomczyk, Krzysztof Wierciak, Zuzanna Zbroja z Natalią Kaczmarczyk.
POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
Wielkanocna kuchnia w niecodziennym wydaniu
Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news
