Obie sprawy, dzień po dniu - w drugiej połowie kwietnia - trafiły do policjantów z Komisariat Policji w Krzeszowicach. Najpierw zgłaszano je jako poszukiwania psów, potem okazało się, że to kradzieże. Policjanci wyjaśnili obie te sprawy. Sprawcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty, a psy wróciły do właścicieli.
- Kradzież rasowego czworonoga yorka została zgłoszona 19 kwietnia 2023 r. Kolejnego dnia powiadomiono o kradzieży maltańczyka. Oba psy zostały skradzione z terenu ogrodzonych posesji. Zrozpaczeni właściciele początkowo poszukiwali psów na własną rękę, po czym postanowili prosić o pomoc miejscowych funkcjonariuszy - informuje kom. Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.
Najprawdopodobniej nie były to kradzieże na zamówienie, bo złodzieje to osoby niezależne.
- Nietypowa kradzież dzień po dniu i posesje w tym samym rejonie jest przypadkowa. Złodzieje nie mają związku między sobą - dodaje kom. Justyna Fil.
Po odebraniu informacji o kradzieży czworonogów mundurowi z Komisariatu Policji w Krzeszowicach zajęli się zgłoszonymi sprawami. Ustalili, że w okolicy są kamery monitoringu, które dokładnie przeanalizowali i dzięki zabezpieczonym nagraniom wytypowali sprawców. Następnie policjanci ustalili tożsamość potencjalnych sprawców i 20 kwietnia zatrzymali każdego z osobna w ich miejscach zamieszkania.
- Mężczyzną, który ukradł yorka okazał się 47-latek z powiatu myślenickiego. Skradzionego psa złodziej przekazał bratu. Policjanci udali się więc pod jego adres, skąd odebrali psiaka i zwrócili go właścicielowi. Złodziejem maltańczyka jest 30-letnia mieszkanka gminy Krzeszowice. Mundurowi udali się do niej na przeszukanie, ale okazało się, że psa przekazała pod opiekę jednemu z członków rodziny. Stróże prawa udali się więc pod kolejny adres, gdzie ujawnili utraconego w wyniku kradzieży czworonoga. Psiak, dzięki policjantom również trafił do swoich właścicieli - relacjonuje oficer prasowy kom. Justyna Fil.
Złodzieje zostali zatrzymani. W komisariacie usłyszeli zarzuty kradzieży. Za przestępstwa, które popełnili grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
- Diabli Dół i Boża Wola. Nazwy małopolskich wsi, o których nie słyszeliście!
- Urok Ojcowskiego Parku Narodowego zimową porą. Tunel oszronionych drzew i sanie
- Najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego wraz z gospodyniami trafiły do kalendarza
- Strefa aktywności gospodarczej w Miękini została otwarta. Firmy już kupują działki
- Na podium rankingu małopolskich gmin nieustająco Wielka Wieś i Zielonki
- Nietoperzowy Szlak. Nowa atrakcja turystyczna pod Krakowem
Zmiany w Kodeksie Pracy od 26 kwietnia
