FLESZ - Czwarta fala COVID-19 w natarciu

Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum oraz Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie.
Termin konferencji nie jest przypadkowy. Zbiega się bowiem w czasie ze Światowym Dniem Hospicjum i Opieki Paliatywnej, który obchodzony jest rokrocznie od kilkunastu lat, 10 października. Tym samym organizatorzy chcą włączyć się w misję edukacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na opiekę hospicyjną, a także podniesienie świadomości społeczeństwa i uwrażliwienia go na los ludzi chorych i cierpiących. Konferencja „Opieka Paliatywna i Hospicyjna – medycyna, humanizm, wolontariat” towarzyszy również jubileuszowi 40-lecia działalności obchodzonemu w tym roku przez TPCh „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie.
W programie tegorocznego spotkania znajdziemy tematy, które zwłaszcza teraz w trakcie pandemii, nabrały nowego znaczenia i postawiły przed społeczeństwem, medykami oraz chorymi nowe wyzwania. Wykład otwierający wydarzenie pt. „Czymże więc jest czas?” Kilka refleksji na temat śmierci i przemijania, wygłosi prof. dr hab. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Następnie odbędą się trzy sesje tematyczne, w trakcie których zaproszeni prelegenci reprezentujący rozmaite dziedziny wiedzy i nauki opowiedzą m.in. o problemach psychologicznych pacjentów z COVID-19 oraz z cukrzycą, zapotrzebowaniu na pediatryczną opiekę paliatywną w Polsce, roli komunikacji w opiece medycznej, psychologicznej, duchowej, znaczeniu kontaktów pacjenta z rodziną, z bliskimi czy nienowotworowych stanach terminalnych.
W ramach konferencji „Opieka Paliatywna i Hospicyjna – medycyna, humanizm, wolontariat” odbędą się również warsztaty, w trakcie których eksperci doradzą m.in. jak rozmawiać z dziećmi o chorobie i śmierci bliskiej osoby czy jak komunikować się z pacjentami, u których występują zaburzenia poznawcze.
Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną, wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej: stacjonarnie w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33 w Krakowie oraz on-line za pomocą aplikacji MS Teams. Udział w Konferencji oraz warsztatach (stacjonarnie) jest bezpłatny. Wstęp wolny. Szczegółowy program i formularz rejestracyjny są dostępne na stronie www.paliatywna.uj.edu.pl
- Popularne leki wycofane z aptek w Polsce. Jest nowa lista od GIF WRZESIEŃ 2022
- Najlepszy Dom Świata stoi pod Krakowem! Zobacz, jak wygląda!
- Linia tramwajowa do Górki Narodowej jak w San Francisco. Ale bez pętli?
- Kiedyś Wawel zasłaniał tajemniczy budynek. Teraz jego istnienie byłoby oburzające
- Samochody pojechały już S7. Odcinek od węzła Widoma do węzła Szczepanowice otwarty!
- Kto nie może wziąć ślubu kościelnego? Oto przypadki, gdy ksiądz odmówi narzeczonym