https://gazetakrakowska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

Kraków. Autobus MPK pełen darów dla Ukrainy. Gdzie pojedzie?

Piotr Rąpalski
UMK
W związku z dramatycznym apelem władz ukraińskiego miasta Chmielnicki, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podjął decyzję o przekazaniu jednego autobusu. Władze Chmielnickiego pilnie potrzebują pojazdów do przewozu uchodźców z rejonu, gdzie trwa wojna, do bezpiecznych miejsc na zachodzie Ukrainy. Sytuacja jest na tyle trudna, że liczy się każdy pojazd, który może pomóc w transporcie uciekających przed wojną Ukraińców.

FLESZ - Zaczęliśmy więcej czytać

od 16 lat

Do Chmielnickiego zostanie wysłany jeden autobus marki Solaris z 2008 r., o długości 12 metrów. Autobus jest w pełni sprawny. Do środka został zapakowany pakiet części eksploatacyjnych, które mają umożliwić jak najdłuższe utrzymanie pojazdu w pełnej sprawności.

Prezydent Krakowa zdecydował, że autobus do miasta Chmielnicki nie pojedzie pusty. W środę, 27 kwietnia, zostały do niego zapakowane najpotrzebniejsze rzeczy w Ukrainie, m.in. produkty dla dzieci (pieluchy i produkty żywnościowe z długim terminem ważności), środki czystości, środki higieniczne oraz węże strażackie i gaśnice.

Wyjazd autobusu do granicy polsko-ukraińskiej został zaplanowany w czwartek, 28 kwietnia.

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska