W krakowskich barkach, przycumowanych do brzegów Bulwarów Wiślanych mieszczą się restauracje, hostele czy sale konferencyjne. Przedstawiamy listę dziewięciu statków - zobaczcie dlaczego warto je odwiedzić!
Krakowskie barki na Wiśle:
- Barka Aquarius. Przycumowana jest najbliżej Mostu Dębnickiego. Znajduje się na niej restauracja.
- Barka Victoria. Znajduje się na niej restauracja, cumuje do niej także statek Sobieski oferujący rejsy do Tyńca.
- Barka Stefan Batory. Przycumowana w zakolu Wisły. Po raz pierwszy stanęła w tym miejscu we wrześniu 2012 r. Urzędnicy uznali jednak, że było to działanie nielegalne. Kazali odpłynąć statkowi i obniżyć właścicielom jego dach. Niedawno wróciła pod Wawel. Znajduje się na niej restauracja i centrum konferencyjne.
- Barka Przystań Wawel. Od wielu lat znajduje się na niej restauracja.
- Barka Marta. To pierwsza z dwóch barek stojących przy brzegu, po stronie hotelu Forum. Marta znajduje się blisko mostu Grunwaldzkiego. Znajduje się w niej hostel z szeroką ofertą dla dzieci. Jest odwiedzana przez liczne wycieczki szkolne.
- Barka-basen przy Plaży Kraków. Usytuowana przy krakowskiej plaży barka ma być pływającym na Wiśle basenem. Liczymy, że basen będzie działał przez cały sezon letni.
- Barka Alrina. Przycumowana w pobliżu Kładki Bernatka. Barka została sprowadzona do Krakowa z Holandii. Znajduje się w niej centrum konferencyjne oraz restauracja. Statek posiada też scenę, na której odbywają się koncerty.
- Barka Augusta. Nowoczesny statek-restauracja zbudowany od podstaw na bazie starej barki do przewozu towarów. Niedługo, barka ma przenieść się w pobliże Galerii Kazimierz. Będzie pierwszą barką wykorzystującą wbite w dno Wisły dalby, które umożliwią cumowanie na rzece (a nie do brzegu).
- Barka Basia. Ostatnia z krakowskich barek, znajdująca się najbliżej mostu Powstańców Śląskich. Na barce znajduje się pub, dancing oraz hostel. Statek był kiedyś jako barka noclegowa dla pracowników obsługujących Wisłę przy pracach wodnych.
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+