Program “Przedsiębiorcze Krakowianki” to projekt Urzędu Miasta Krakowa, realizowany przez Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji. Celem projektu jest wzmacnianie na rynku pracy pozycji kobiet oraz zbudowanie kompetencji wśród Krakowianek w zakresie zakładania i prowadzenia własnego biznesu.
- Funkcję prezesa w polskich firmach pełni jedynie 35 proc. kobiet. Statystycznie kobiety bardziej obawiają się decyzji o założeniu biznesu. Chcemy to zmieniać, wzmacniać kobiety w przestrzeni przedsiębiorczości i budować kobiecy potencjał biznesowy w naszym mieście - mówią krakowscy urzędnicy.
Badanie, webinary i spotkania z inspirującymi kobietami
Na czym polega program? Po pierwsze na badaniu, które pozwoli poznać potrzeby krakowianek związane z rozwojem zawodowym, podejmowaniem pracy lub zakładaniem własnej firmy. Urzędnicy chcą także dowiedzieć się jakie bariery najczęściej uniemożliwiają aktywność zawodową i jak mogą je przezwyciężyć. W badaniu można wziąć udział na stronie internetowej
To jednak nie koniec jesienią uruchomione zostaną zapisy na webinary poświęcone sytuacji kobiet na rynku pracy, które pozwolą wzmocnić kobiece kompetencje, poszerzyć wiedzę z zakresu przedsiębiorczości i odpowiedzą na pytania, jak łączyć życie zawodowe z rodzinnym!
W październiku i listopadzie krakowianki zostaną z kolei zaproszone na spotkania z inspirującymi kobietami, prezeskami, dyrektorkami, szefowym, które opowiedzą o swojej ścieżce kariery, przeciwnościach i sukcesach.
Ponadto miasto przypomina, że w obrębie urzędu funkcjonuje Punkt Obsługi Przedsiębiorcy i Przedsiębiorczyni, gdzie można zgłosić się, gdy potrzebuje się na wsparcia, porady prawnej, podatkowej czy też proceduralnej.
Największe pożary we Francji od stu lat

- To oni tworzyli niezwykły koloryt krakowskich ulic i placów. Pamiętacie ich?
- Oto najbogatsze i najbiedniejsze gminy Małopolski. Jedna zwraca szczególną uwagę!
- Niezwykła wieś z Małopolski znów jest gwiazdą internetu
- Pod Krakowem dobiega końca budowa... hinduskiej świątyni
- 15 objawów, które świadczą o tym, że możesz być zakażony nowym subwariantem Omikronu