WIDEO: Krótki wywiad
Teren za kościołem, graniczący też z parkiem, został już wygrodzony. Na placu, po wyburzonym szpitalu kolejowym przy ul. Lea i al. Kijowskiej, budowane są dwa apartamentowce. Jeden z bloków będzie miał pięć kondygnacji, drugi osiem.
Mieszkańcom przechodzącym przez park Wincentego a Paulo w oczy rzucają się kontenery tuż przy parku, ustawione jeden na drugim, które są tymczasowym "biurem" i zapleczem budowy, gdzie pracownicy mogą się przebrać, zjeść czy napić.
Mieszkańców nieco śmieszą kontenery. Rozumieją, że budowa potrzebuje zaplecze, ale dziwią się, że wchodzi ono na obszar parku. Jak widać na zdjęciach, ogrodzenie dochodzi do alejek.
"Parki" Krakowa. W stolicy Małopolski to nie tereny zielone,...
Zgodę na częściowe zajęcie terenu parku wydał urząd miasta, co potwierdza nam Zarząd Zieleni Miejskiej, który wydaje opinie przy wnioskach o zajmowanie terenów zielonych. Jak tłumaczy nam Łukasz Pawlik, wicedyrektor ZZM, deweloper ponosi opłaty za zajęcie terenu, a po zakończeniu inwestycji jest zobowiązany dokonać rekultywacji terenu zielonego. Do tego musi wykonać mocniejszą podbudówkę pod jedną z alejek parkowych, która w razie potrzeby ma służyć jako droga pożarowa.
- Sekrety stadionu Wisły Kraków. Nieznane zakamarki! [ZDJĘCIA]
- Tu wiedzą, jak się "polewa". Wsie z alkoholem w nazwie
- Czy znasz tablice rejestracyjne z Małopolski? [QUIZ]
- GIS ostrzega przed koronawirusem. Sprawdź listę krajów
- A może zamieszkać na wsi? Wystarczy niespełna 100 tys. zł!
- Jak Trasa Łagiewnicka zmieni Kraków? Zobacz jej wizualizacje
