FLESZ - 10 działań antykryzysowych dla firm. Propozycje rządu
- Do budynków Unity Centre wprowadzają się najemcy i zagospodarowują przestrzeń według swojego uznania. Z wieloma kolejnymi firmami rozmawiamy na temat wynajmu powierzchni, które są jeszcze dostępne - informuje Jakub Wazowicz z firmy deweloperskiej GD&K Group (od 2005 roku jest współwłaścicielem dawnego "szkieletora").
Zaznacza, że firmy wybierają powierzchnie w zależności od zapotrzebowania.
- Przykładowo firma Novatek zajęła dwa piętra w głównej wieży. Jedno z nich zagospodarowano jako przestrzeń reprezentacyjną, natomiast drugie z pięter zaaranżowano jako powierzchnię biurową dla pracowników. W budynkach sąsiadujących z wieżowcem Unity Tower można znaleźć większe powierzchnie na jednym piętrze. I tak jednym z najemców w obiekcie Unity Square 1 jest firma Autodesk
- mówi Jakub Wazowicz.
Dolne kondygnacje budynków Unity Centre są przeznaczone na usługi (m.in. gastronomię). W tym wypadku też trwają rozmowy z najemcami. Efektem negocjacji jest już przygotowywanie kawiarni w parterowej części głównej wieży. W GD&K spodziewają się, że w kolejnych miesiącach zagospodarowywane będą następne powierzchnie usługowe. Plan jest taki, by plac przed Unity Tower był miejscem spotkań, jest tam możliwość ustawienia ogródków kawiarnianych. Na razie swoje miejsce znalazł tam food truck z kawą.
Kraków. Tak zmieniał się szkieletor. Od rudery do biurowca! ...
Kiedy wejdziemy na taras widokowy?
Właściciele Unity Center rozmawiają też z operatorem, który chce zagospodarować dwie najwyższe kondygnacje. Na dachu wieżowca powstał taras z widokiem na panoramę całego miasta. Niżej jest ostanie piętro z przeszklonymi ścianami, skąd też można podziwiać widoki na Kraków z czterech stron świata. Stamtąd można zejść na niższe piętro, gdzie jest balkon z widokiem na część miasta od strony ronda Mogilskiego. Pomysł jest taki, by górne kondygnacje zamieniły się w atrakcyjną przestrzeń turystyczną. Do tej części budynku będzie można wejść osobnym wejściem i wyjechać na górę osobnymi windami (wjazd na 26. piętro zajmie 25 sekund).
Unity Centre to największe w Krakowie, wielofunkcyjne centrum biznesowe złożone z 5 budynków o śródmiejskim charakterze, mieszanej funkcji i skali zabudowy. Powiązane jest w komunikacyjnie z Dworcem Głównym, dzielnicą administracyjną, a także pobliskim Uniwersytetem Ekonomicznym oraz Osiedlem Oficerskim. W skład kompleksu wchodzą: 3 nowoczesne biurowce, w tym najwyższy w Krakowie Unity Tower, hotel Radisson Red z 230 pokojami, luksusowy apartamentowiec.
Budowa wieżowca przy rondzie Mogilskim rozpoczęła się w 1975 r. Po czterech latach inwestycja została jednak zatrzymana ze względów ekonomicznych. Zmieniali się właściciele budynku, powstawały kolejne pomysły na jego zagospodarowanie, ale nie udawało się ich zrealizować, jakby wisiała nad nim klątwa, zaczął być nazywany "szkieletorem". Dokończenie budowy wieżowca rozpoczęło się wiosną 2016 r. Budynek w stanie surowym zamkniętym był gotowy w drugiej połowie kwietnia tego roku. Generalnym wykonawcą całego kompleksu jest firma Strabag, za komercjalizację odpowiada Fisheye Properties.
- Rośliny antysmogowe - warto je mieć w swoim domu!
- Jak wyglądały mieszkania w PRL? Zobacz archiwalne zdjęcia
- Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY]
- Kinga Duda niczym Ivanka Trump. MEMY o córce prezydenta
- Spowiedź "Miśka". 10 szokujących fragmentów zeznań byłego lidera gangu kiboli Wisły
- Luksus po krakosku. TOP 15 najdroższych mieszkań
