Inflacja przekroczy 16 proc. Z wysokimi cenami będziemy żyć dłużej

Pierwszego dnia na scenie głównej pojawi się czwórka wykonawców.
Natalię Przybysz wszyscy znamy z klimatycznego blues-rocka odwołującego się zarówno do rodzimej tradycji bigbitu, jak i zachodniej muzyki z końca lat 60. Tym razem wokalistka zaprezentuje piosenki ze swej ostatniej płyty – „Zaczynam się od miłości”. Zawiera ona utwory stworzone do niepublikowanych tekstów Kory z Maanamu. Nie zabraknie również kompozycji z wcześniejszych płyt piosenkarki – „Prąd” czy „Światło nocne”.
W skład duetu Karaś/Rogucki wchodzą przedstawiciele dwóch różnych generacji muzyków polskiej alternatywy. Kuba Karaś był współtwórcą sukcesów duetu The Dumplings, z kolei Piotr Rogucki dał się poznać jako charyzmatyczny frontman rockowej grupy Coma. Wspólnie tworzą electro-popowe piosenki bliskie nowej fali z lat 80. w stylu Republiki czy Klausa Mittfocha. Posłuchamy utworów z ich płyty „Ostatni bastion romantyzmu”.
Monikę Brodkę poznaliśmy w 2004 roku dzięki zwycięstwu w telewizyjnym „Idolu”. Dzięki niemu nagrała dwie płyty, na których próbowała śpiewać „biały” soul. Wielki sukces przyniosła jej dopiero „Granda”, na której połączyła nowoczesną elektronikę z tradycyjnym folkiem. W 2010 roku wydała pierwszą zagraniczną płytę. „Clashes” okazał się zwrotem w stronę alternatywnego rocka. Podobne brzmienia zawierał ubiegłoroczny „Brut”, który uzupełniły stylowe odwołania do trip-hopu.
Ralph Kaminski uczył się na klasycznego muzyka, zwyciężyła jednak jego fascynacja popową wokalistyką. Zadebiutował w 2016 roku i dwie pierwsze jego płyty zawierały barokowy pop zaśpiewany w oryginalny sposób. Uzupełnieniem dyskografii wokalisty okazała się tegoroczna „Kora”, która przyniosła ciekawe interpretacje klasyków z repertuaru wokalistki Maanamu.
Na małej Scenie Ż wystąpią: Yana, Jakub Skorupa, Żurkowski, Meek, Oh Why?, Rita Pax i Bedoes.
Drugiego dnia zobaczymy na dużej scenie pięcioro wykonawców.
Pod pseudonimem WaluśKraksaKryzys ukrywa się wokalista ze Skały, który specjalizuje się w garażowym rocku o łobuzerskiej energii. Posłuchamy piosenek z jego ubiegłorocznej płyty „Atak”.
Mrozu zadebiutował w 2009 roku i był jednym z pierwszych polskich piosenkarzy, którzy przeszczepiali na rodzimy grunt amerykańskie R&B. Sukces odniósł za sprawą płyty „Rollercoaster”, która przyniosła mu wielki przebój „Nic do stracenia”. Obecnie ma już sześć albumów na swym koncie.
Igo to pseudonim krakowskiego piosenkarza Igora Walaszka. Do tej pory słychać było jego wokal w utworach grupy Clock Machine i duetu Bass Astral x Igo. Teraz rozpoczyna solową karierę. Posłuchamy utworów z jego debiutanckiej płyty, która ukaże się jesienią tego roku.
Kwiat Jabłoni tworzą dzieci Kuby Sienkiewicza z Elektrycznych Gitar – Kasia i Jacek. Ich specjalnością są poetyckie piosenki o młodzieńczym wdzięku, łączące folkowe brzmienia z popowymi melodiami. Właśnie ukazała się ich trzecia płyta – „Wolne serca”.
Na finał sobotniego koncertu wystąpi Męskie Granie Orkiestra 2022, w skład której wejdą: Krzysztof Zalewski, Bedoes oraz Kasia i Jacek Sienkiewicz.
Na małej Scenie Ż wystąpią: Ania Leon, Ars Latrans Orchestra, Martin Lange, Szczyl, Zdechły Osa i Wojtek Mazolewski Yugen.
- Zanim wieś Zakopane stała się miastem. Tak tu było przed ponad 100 laty!
- Gdzie na szybki wypad z Krakowa? TOP 10 urokliwych miejsc z dala od zgiełku
- Greckie plaże i chorwackie wody na wyciągnięcie ręki. Wakacje 30 minut od Krakowa!
- Będzie nowy wiek emerytalny w Polsce? Takie mogą być emerytury stażowe
- Najmodniejsze sukienki na wesele w 2023 roku. Takie są trendy w tym sezonie
- TOP 15 najlepszych parków rozrywki w Polsce. Tu warto przyjechać! RANKING