Autor: Marcin Karkosza
Podczas trzech polskich Grand Prix zmagania najlepszych zawodników na świecie obejrzało na żywo niemal 30 tysięcy widzów. W przyszłym roku, ponownie fanom dostarczona zostanie rozrywka na najwyższym sportowym poziomie i wiele niezapomnianych wrażeń.
Konkurs Freestyle, Race&Style, czyli połączenie Supercrossu z FMX’em, próba bicia rekordu świata w skoku wzwyż, kolejna odsłona konkursu MISS FMX, do którego już teraz organizatorzy zapraszają mieszkanki Małopolski oraz druga odsłona konkursu „Tandem Backflip Hero”, w którym wyłoniona osoba będzie miała szansę na wykręcenie salta w tył w TAURON Arenie Kraków z Mistrzem Europy Petrem Pilatem.
To tylko niektóre z atrakcji zapowiedzianych przez organizatorów. Po sukcesie z 2015 roku, Kraków ponownie przyjmie najlepszych zawodników Freestyle Motocrossu świata, który będą wykonywać ewolucje na wysokości niemal trzeciego piętra.
Marcin Łukaszczyk reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata opowiedział o początkach swojej kariery i zaznaczył, że w jego przypadku „amerykański sen” się spełnił. Zapowiedział, że będzie intensywnie trenował, żeby w 12 marca pokazać się z jak najlepszej strony. Dodał także, że na ten rok planuje wykonanie podwójnego Backflipa.
Młodsze pokolenie zawodników reprezentowała Zuzia Piela, która nie tylko ścigała się z zawodnikami w wyścigu MX Kids, ale także prezentowała polską flagę podczas hymnu. W marcu Zuzia ponownie wystartuje i będzie czynić honory w TAURON Arenie Kraków. Jak powiedziała, nie zamierza chłopakom jadącym z nią w klasie 50 CC ułatwiać zadania.
Przemysław Szymański reprezentujący firmę Sportainment – promotora NIGHT of the JUMPs w Polsce podsumował mijający 2015 rok i dwie edycje Mistrzostw Świata na północy i na południu kraju.