FLESZ - 5-dniowy tydzień pracy odejdzie do lamusa?

Od 11 czerwca w Pałacu Potockich można oglądać efekty wystawy w procesie "Klinika zabawek #2: Trudne pytania", która powstawała w toku warsztatów organizowanych przez Muzeum Zabawek i Krakowskie Biuro Festiwalowe. W czasie spotkań w ostatnich miesiącach najmłodsi uchodźcy z Ukrainy na podstawie własnych doświadczeń i przeżyć próbowali nadać nowe znaczenia zabawkowym eksponatom.
Pokaz pociągu był okazją do rozmowy i działań twórczych wokół takich pojęć jak, pożegnanie, podróż, nadzieja na powrót, nadzieja, że gdzieś będzie lepiej. Zabawkowy stół stał się tłem dla pojęć związanych z domem, rodziną, bezpieczeństwem, wsparciem. Okno w domku dla lalek było pretekstem do refleksji o perspektywie – bliskiej i dalekiej, bezpieczeństwie i niepewności. Ptak to ciekawość i wolność, a układanka wprowadziła porządkowanie według zasad, ale też współpracę i sąsiedztwo - wymienia Muzeum Zabawek.
Pojedyncze zabawki zostały wyeksponowane na minimalistycznym tle. Przedmiotom towarzyszą podpisy ze słowami reinterpretujacymi te obiekty, wynotowanymi podczas warsztatów. Autorem aranżacji pokazu zabawek dostępnej teraz dla wszystkich odwiedzających Pałac Potockich jest krakowski artysta Mateusz Okoński.
- Gdzie na szybki wypad z Krakowa? TOP 10 urokliwych miejsc z dala od zgiełku
- Wyjątkowe i bardzo tanie domy do remontu wystawione na sprzedaż w Małopolsce!
- Ogromne podwyżki płac w Krakowie i Małopolsce. Kto dostał najwięcej?
- Miss Małopolski 2022 wybrana! Koronę założyła Aleksandra Budnik z Nowego Sącza
- Wielkie wykopy. Totalna zmiana krajobrazu na północy Krakowa