https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Na co stawiają mieszkańcy w budżecie obywatelskim

Piotr Rąpalski
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Aż 1043 wnioski złożono w tegorocznym budżecie obywatelskim. 216 to projekty ogólnomiejskie, a 827 to dzielnicowe. To wzrost o 55 wniosków w stosunku do roku 2020. Krakowianie stawiają na zielone projekty.

FLESZ - Roboty pomagają polskim chirurgom

od 16 lat

W tym roku do dyspozycji autorów projektów jest rekordowa suma – 35 milionów złotych. Z tego 7 milionów złotych zostanie przeznaczonych na projekty ogólnomiejskie, natomiast aż 28 milionów złotych na wnioski dzielnicowe.

Aktualnie trwa weryfikacja merytoryczno-prawna złożonych wniosków. Sprawdzanie projektów potrwa do 28 lipca, natomiast 6 sierpnia zostaną ogłoszone wyniki tej weryfikacji.

Najwięcej wniosków zostało złożonych w obszarze: zieleń i ochrona środowiska – 287 projektów. Na drugim miejscu są projekty infrastrukturalne – 213 wniosków, a trzeci obszar zainteresowania mieszkańców to sport i infrastruktura sportowa – 147 propozycji.

Najbardziej aktywni autorzy wniosków mieszkają w Podgórzu - złożyli aż 65 wniosków dzielnicowych do Budżetu Obywatelskiego. Druga zaangażowana grupa to mieszkańcy Prądnika Białego – napisali aż 62 projekty, natomiast trzecie miejsce ex aequo - po 58 wniosków - złożyli mieszkańcy Wzgórz Krzesławickich oraz dzielnicy Bieżanów-Prokocim.

Zgłaszane propozycje zadań mogą być realizowane zarówno w cyklu jednorocznym, jak i dwuletnim.

15 września ogłoszona zostanie lista projektów, które zostaną poddane głosowaniu, a pomiędzy 1 a 10 października mieszkańcy będą mogli oddać na nie swój głos. Projekty, które będą realizowane poznamy pod koniec października.

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Megi
Super, że znów społeczność Prądnika wykazała się inicjatywą w budżecie obywatelskim. Wcale nie dziwi mnie, że dominują projekty stawiające na zieleń i ochronę środowiska. Przyszło nam żyć w ciężkich czasach Obok dużych inwestycji, które niewątpliwie niosą za sobą postęp, musimy również zadbać o swoje zdrowie. Ważne jest, aby w Krakowie było jak najwięcej zieleni, gdzie można iść na spacer, zrelaksować się i uciec od tego szaleństwa!
N
Nie umiecie liczyć?
Nie zajmować się debilnymi roztrząsaniami "jak wydać pieniądze, których nie mamy" -- tylko SPŁACAĆ DŁUG MIASTA! I to możliwie najszybciej!

Skoro Kraków jest horrendalnie zadłuzony, to znaczy, że NIE MA CO DZIELIĆ!

Czy prezydent i urzędnicy miejscy swoimi domowymi budżetami też tak zarządzają?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska