Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków na weekend. Najciekawsze wydarzenia w Krakowie 24-26 maja

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Pixabuy
Pixabuy
Kraków - kulturalna stolica Polski rozpieszcza nie tylko szeroką gamą występów teatralnych czy wystaw, lecz także festiwali, koncertów czy spotkań dla najmłodszych. Mimo pogody, można zaczerpnąć odrobiny rozrywki, biorąc udział w najciekawszych wydarzeniach w mieście. Kraków to miejsce dla wszystkich - świadczą o tym wydarzenia, które odbędą się w najbliższy weekend 24-26 maja. Sprawdź kalendarium weekendowych wydarzeń i wybierz coś dla siebie!

Wydarzenia w Krakowie. Piątek, 24.05.2019

Miesiąc Fotografii w Krakowie
W piątek o 18.00 odbędzie się oficjalne otwarcie Miesiąca Fotografii w Krakowie. Centrum Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki na placu Szczepańskim 3a. Wydarzenie potrwa do 26 czerwca.

Copernicus Festiwal
Festiwal naukowy będzie trwał od 21 do 16 maja. Tegorocznym motywem Copernicus Festiwal będzie Język. W programie warsztaty, dyskusje, lekcje czytania, pokazy filmów i wiele innych.

Wydarzenia w Krakowie. Sobota, 25.05.2019

Zielone pierścienie Krakowa- spacer miejski
Muzeum Krakowa zaprasza na spacer miejski w ramach cyklu „Muzeum bez granic”. Już w najbliższą sobotę, 25 maja przewodnikiem po zielonych pierścieniach Krakowa będzie dr Robert Gaweł. Początek o godz. 12.00 przed Pałacem Krzysztofory na ul. Szczepańskiej 2.

#zaplanszuj sobotę!
To cykl spotkań i warsztatów związanych z grami planszowymi dla wszystkich miłośników gier, a także osób początkujących. Ośrodek Kultury Ruczaj, ul. Rostworowskiego 13a.

Bajka muzyczna „Podróże Alladyna” w reżyserii Doroty Bębenek
Spektakl dla dzieci oraz całej rodziny. Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, ul. Zakopiańska 62, godzina 16.00.

Rodzina to jest siła
Koncert zespołów artystycznych NCK dedykowany wszystkim mamom i tatom. Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, godzina 17.00.

Spotkanie promocyjne książki K. Krzeczkowskiego
To pierwsze w dziejach wznowienie książki Konstantego Krzeczkowskiego pt. „Dzieje życia i twórczości Edwarda Abramowskiego” wydanej pierwszy raz w 1933 roku. Spółdzielnia „Ogniwo”, ul. Paulińska 28/LU, godzina 18.

Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł. Dramat psychologiczny
Sztuka „Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł” to wariacja na temat sióstr Łazarza. Chociaż w postaciach Marty i Marii widać podobieństwo do nowotestamentowych pierwowzorów, to jednak spektakl nie jest wiernym odtworzeniem relacji św. Jana. Reżyserią spektaklu zajęła się Agnieszka Cianciara-Fröhlich. Teatr Praska 52, godzina 19.

Święto Ulicy Brzozowej
Na ulicy Brzozowej 15 odbędzie się koncert gitarowy Mateusza Gniewka. Restauracja „Pod Katarynką”. Wstęp wolny, godzina 20.

Noc Synagog
W tę sobotę siedem krakowskich synagog otworzy swe podwoje. Noc Synagog zapoczątkuje, o godz. 21.45 odbywająca się przed budynkiem JCC uroczystość zakończenia Szbatu-Hawdala. Później będzie można udać się na spacer po Kazimierzu, odwiedzając kolejne świątynie. Rozpoczęcie w JCC o godzinie 21.45.

Ucząc się od Ruczaju
Spacerując między blokami wraz z geografem Pawłem Hałatem i architektem Kacprem Kępińskim będzie można przyjrzeć się formom architektonicznym i miejskim przestrzeniom. Miejsce zbiórki: Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Gronostajowa 5, godzina 11.

Wajda i inni. Kraków na ekranie
Podczas spaceru towarzyszącego wystawie „Wajda” uczestnicy będą mogli porównać to, co zostało utrwalone w filmach, z tym, co dzisiaj widać w miejskiej przestrzeni. Przewodnikiem będzie Maciej Gil - animator i historyk kultury filmowej, autor projektów „Krakowskie Spacery Filmowe” i „Kinobus”. Spacer startuje spod Gmachu Głównego MNK o godzinie 11. Obowiązują wejściówki w cenie 10 zł.

Beer Week
Już po raz piąty do Krakowa przyjadą czołowe browary rzemieślnicze z całej Polski, by zaprezentować Wam to, co w krafcie najlepsze. Nowością będzie strefa rodzinna, w której rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy pod opieką profesjonalnych opiekunek. Stadion Cracovii, 25-26 maja.

Festiwal dawnych komputerów i gier
Na wydarzenie składa się w pełni interaktywna ekspozycja ok. stu zabytków informatyki. Wszystkie urządzenia w pełni sprawne, przygotowane do grania. Start: ulica Rajska 12, 25-26 maja.

Kraków naprawdę dla wszystkich
To cykl spotkań dla osób niedowidzących i niesłyszących. Spotkania dla osób niedosłyszących tłumaczone są na język migowy (SJM), spotkania dla osób niedowidzących mają charakter interaktywny, często z wykorzystaniem autodeskrypcji i oglądania dotykowego wybranych eksponatów. Barbakan, ulica Basztowa, godzina 12.

XIII edycja „Pikniku Krowoderskiego Roztańczona Krowodrza”

Tegoroczna edycja „Pikniku” będzie miała charakter taneczny. Zaprezentują się artyści związani z różnymi rodzajami tańca: od „Tańców salonu krakowskiego” po salsę, tańce izraelskie oraz zamykającą wydarzenie – milongę. „Piknik” będzie również okazją do aktywnego udziału w warsztatach. Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18/Park Jordana, start 12.30.

Wydarzenia w Krakowie. Niedziela, 26.05.2019

7.Bieg Swoszowicki
Zawody po raz kolejny rozegrane zostaną na dystansie 10 km (Bieg Główny) oraz na krótszych o trasach o długości: 5 km (Swoszowicka piątka) i 1,6 km (Rodzinna mila). Impreza ta jest dziś jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w Krakowie, w której w ostatnich latach rokrocznie bierze udział ponad 1 000 uczestników. Kraków, OSS Opatkowianka.

Czas przełomu. Sztuka awangardy w Europie Środkowej 1908-1928. Oprowadzanie po wystawie
Ekspozycja została podzielona na 12 rozdziałów: dziewięć z nich poświęconych jest malarstwu i rzeźbie, trzy awangardowym czasopismom, plakatom, książkom i typografii. Zwiedzający wchodząc na wystawę zobaczą zdjęcie Stanisława Ignacego Witkowicza, a później autoportrety artystów oraz obrazy kubistyczne czeskich artystów: Emila Filli, Antona Procházki, Vincenca Beneša, Josefa Čapka oraz wiele, wiele innych. Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25, godzina 12.

MINIspotkania ze sztuką: Konstrukcja - spotkanie dla dzieci
To bezpłatne, cykliczne zajęcia skierowane do dzieci w wieku 4-8 lat. Warsztaty plastyczne dotyczą jednego pojęcia związanego z tematem aktualnej wystawy w Galerii MCK. Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Gł. 25. Wstęp wolny, godz. 12.30.

Smakołyki z PRL-u: Piszinger
Spotkania w Cafe Nostalgia to wspólne śpiewanie piosenek i spotkanie kulinarne.
Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13, godzina 13.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Przedmieszczanin”
Wystawa Przedmieszczanin to pierwsza ekspozycja z cyklu PrzeMieszczanie, który wpisuje się w obchody jubileuszu 120-lecia istnienia Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Dom Zwierzyniecki, ul. Królowej Jadwigi 41, godzina 14.

24. Nowohucka Wiosna Muzyczna: koncert Gospel na Skałce

To plenerowy koncert muzyki gospel w wykonaniu zjednoczonych chórów gospel z Małopolski oraz dwóch amerykańskich artystów Phillipa Cartera i Rhondy Adams, zaproszonych do projektu w roli dyrygentów, instruktorów i solistów. Dziedziniec klasztoru na Skałce, ul. Skałeczna 15. Wstęp wolny, godzina 15.

Spotkanie z piosenką
To impreza dla miłośników polskiej piosenki, pod hasłem „100 lat polskiej piosenki”. Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, godzina 16.

Koncert Polskiego Towarzystwa Bachowskiego
W wydarzeniu wezmą udział: Katarzyna Olszewska - skrzypce barokowe i Marek Toporowski- klawesyn. Słowo - dr Maciej Negrey. Ewangelicko-augsburski kościół św. Marcina, ul. Grodzka 58. Wstęp wolny, godzina 18.

„Dziękuję Ci” - koncert z okazji Dnia Matki
Wystąpi Sylwester Domański. W programie między innymi: Grechuta, Baczyński, Borys, Maanam, a także zespół Fabryka. Ośrodek Kultury Ruczaj, ul. Rostworowskiego 13, godzina 18.30.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska