W sklepach jest coraz drożej i nadchodzą kolejne podwyżki

W piątek 27 września o godz. 17.30 spotkamy się na Rynku Podgórskim, żeby wyruszyć „Szlakiem podgórskiego Herkulesa”. Początkowo postać znana z herbu Wolnego Królewskiego Miasta Podgórza uważana była za wędrowca, podróżnika, może nawet kupca zdążającego na podgórski brzeg. Herb z wizerunkiem Herkulesa nie był pierwszym podgórskim herbem, ale jako pierwszy powiązał Podgórze i Kraków w jednym wizerunku. Co mieli na myśli autorzy herbu? Skąd wiadomo, że nagi wędrowiec to Herkules? O tym dowiemy się podczas inauguracyjnego spaceru, który zakończy się niespodzianką w Muzeum Podgórza.
W sobotę 28 września można będzie odwiedzić ponad 30 historycznych obiektów, fortów, szkół i pracowni artystycznych. "Jak zwykle odwiedzimy miejsca znane z ubiegłych lat, ale także otworzymy kilka nowych drzwi. Po kilku latach przerwy wrócimy do zwiedzania budynku dawnego sądu miasta Podgórza przy ul. Czarneckiego, po raz pierwszy w nowej odsłonie – jako siedzibę Instytutu Pamięci Narodowej" - zapowiadają organizatorzy.
W niedzielę 29 września będzie można wyruszyć na szlaki m.in. podgórskim Camino, śladami przemysłu. Organizatorzy zaproszą na pierwszy podgórski benchmark-hunting, czyli polowanie na niezwykłe znaki geodezyjne oraz wyruszą szlakiem życia kulturalnego w Podgórzu, a to z okazji 40-lecia Centrum Kultury Podgórza. Można będzie odwiedzić kamieniołom Liban i KL Plaszow, Łagiewniki i Ruczaj, Ludwinów i Wzgórza Tynieckie.
Pełny program XXIII Podgórskich Dni Otwartych Drzwi znajduje się na stronie internetowej Stowarzyszenia Podgorze.pl. W Muzeum Podgórza przy ul. Limanowskiego 51 będą dostępne wejściówki do kilku miejsc, gdzie jest to wymagane. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.