FLESZ - Toksyczne warzywa, gdzie jest ich najwięcej?

1 czerwca do księgarń trafi „Empuzjon”, najnowsza powieść Olgi Tokarczuk, pierwsza po przyznaniu pisarce Literackiej Nagrody Nobla. Z tej okazji autorka „Ksiąg Jakubowych” odwiedzi Kraków, by spotkać się z czytelnikami.
Miłośnicy twórczości Olgi Tokarczuk będą mogli posłuchać rozmowy z autorką we wtorek 14 czerwca, o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Rozmowę poprowadzi dr Katarzyna Kasia.
Tego dnia będzie także okazja, by zdobyć autograf pisarki – podpisywanie książek przewidziane jest do 20.30. „Ze względu na duże zainteresowanie jedna osoba będzie mogła otrzymać jeden autograf. Nie będzie imiennych dedykacji. Podczas sesji nie będzie można wykonywać zdjęć”- informują organizatorzy.
Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki od 1 czerwca, godz. 12.00 można pobrać na stronie internetowej https://kbfbilety.krakow.pl, w aplikacji KBF: PLUS oraz w punktach informacji miejskiej InfoKraków.
1 czerwca do księgarń trafi najnowsza książka noblistki „Empuzjon”.
„Olga Tokarczuk w „Empuzjonie” odsłania przed czytelnikami prawdy o świecie, których albo nie zauważamy, albo za wszelką cenę nie chcemy do siebie dopuścić” – zapowiada książkę Wydawnictwo Literackie.
Jest wrzesień 1913 roku, do uzdrowiska Görbersdorf - dzisiejsze Sokołowsko na Dolnym Śląsku – przyjeżdża student lwowskiej politechniki Mieczysław Wojnicz. Właśnie tutaj, u podnóża gór, od przeszło pół wieku działa jedno z pierwszych na świecie i słynne w całej Europie specjalistyczne sanatorium leczące choroby „piersiowe i gardlane”. Także Mieczysław Wojnicz ma nadzieję, że nowatorskie metody i krystalicznie czyste powietrze powstrzyma rozwój jego choroby, a może nawet całkowicie go uleczą. Choroba, która go trapi to tuberculosis – gruźlica.
„W Pensjonacie dla Panów, gdzie zamieszkuje, poznaje innych kuracjuszy. Chorzy z Wiednia, Królewca, Breslau i Berlina przy nalewce Schwärmerei niestrudzenie omawiają najważniejsze sprawy tego świata. Czy Europie grozi wojna? Monarchia czy demokracja? Czy demony istnieją? Czy oddając się lekturze, można rozpoznać, czyją ręką tekst został napisany – kobiety czy mężczyzny?”.
Do Wojnicza docierają też przerażające historie o wydarzeniach w górskich okolicach sanatorium. A podtytuł książki brzmi „horror przyrodoleczniczy”.
- Oto najbardziej nieokiełznany park kieszonkowy w Krakowie. Królują w nim... chwasty!
- Wyjątkowe i bardzo tanie domy do remontu wystawione na sprzedaż w Małopolsce!
- Ogrody Sióstr Klarysek. Zobaczcie sami, jak tam pięknie ZDJĘCIA
- Masny Ben w klubie Energy2000, czyli grube balety w przytkowickiej dyskotece
- Trasa Łagiewnicka wygląda na gotową. Kiedy pojedziemy nową drogą?