"Utrudnienia. Tramwaje nie kursują Trasą Łagiewnicką. Tramwaje kierowane na trasy objazdowe" - poinformowało MPK Kraków.
Pojawiły się też informacje, że na miejscu jest Straż Pożarna i można było usłyszeć komunikaty, by opuścić tunel tramwajowy.
Niedługo później MPK poinformowało o przywróceniu ruchu na trasie.
Jak informuje nas Krzysztof Migdał z Trasy Łagiewnickiej przyczyną wstrzymania ruchu tramwajowego była... czujka przeciwpożarowa.
- Skok temperatury na zewnątrz, czujka odebrała jako zagrożenie pożarem. Informacja o potencjalnym zagrożeniu z czujki została od razu przekazana na dyspozytornię i do Straży Pożarnej. Ponadto, w ramach automatycznego systemu przeciwpożarowego uruchomiona została procedura zamknięcia przestrzeni trasy dla tramwajów oraz sygnał dźwiękowy. Włączone zostało również oddymianie tunelu - wyjaśnia Krzysztof Migdał.
Jak dodaje, od razu na miejsce udali się pracownicy spółki i Straż Pożarna, którzy po stwierdzeniu że wina jest w czujce a nie w pożarze odwołali zagrożenie i ruch tramwajowy został przywrócony. - Kalibracja czujek trwa - zapewnia Krzysztof Migdał
Wcześniej MPK informowało o wykolejeniu tramwaju na pętli w Kurdwanowie, gdzie początek ma nowa linia, jaką wybudowano w ramach Trasy Łagiewnickiej.
Kraków. Trasa Łagiewnicka już otwarta, ale bez autobusów i z...
Przypomnijmy, że W ramach Trasy Łagiewnickiej powstało torowisko tramwajowe o długości ok. 1,7 km, które prowadzi od pętli tramwajowej w Kurdwanowie, dalej wzdłuż rzeki Wilgi, w tunelu między sanktuariami Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II do ul. Zakopiańskiej.
Czy Polsce grozi blackout? Zapytaliśmy ekspertów

- To oni tworzyli niezwykły koloryt krakowskich ulic i placów. Pamiętacie ich?
- TAK Kraków wyglądał jeszcze 15 lat temu. To rok 2007. Aż trudno uwierzyć!
- Horoskop na wrzesień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Niezwykła wieś z Małopolski znów jest gwiazdą internetu
- Zalane wioski pod Krakowem, drogami płynęły rzeki