Czytaj także: Zabójstwo "Człowieka": prokuratura rozesłała listy gończe za dziewięcioma podejrzanymi (ZDJĘCIA)
- Obecna lokalizacja uniemożliwiała spółce dalszy rozwój - wyjaśnia Lucyna Jędrzejczyk, prezes PZZ. - Nie byliśmy w stanie obsłużyć większej ilości aut z ziarnem, bo plac manewrowy ma ograniczoną wielkość. Ze względów logistycznych niemożliwa była też rozbudowa silosów na mąkę i zboże.
Teren przy ul. Ładnej, na którym obecnie stoją PZZ jest gęsto zabudowany blokami. Od pewnego czasu samochody ze zbożem, aby nie blokować ruchu na al. Jana Pawła II, czekają na swoją kolej na placu postojowym na Zabłociu. Po przeprowadzce wszystkie te problemy znikną. Na dodatek spółka PZZ będzie mogła skorzystać z ulg podatkowych, jakie przysługują zakładom działającym w niepołomickiej strefie.
W pierwszym etapie realizacji inwestycji - do 2013 r. - zostanie uruchomiona nowa linia produkcyjna, przerabiająca 400 ton zboża na dobę . By nie stracić płynności w dostawach zboża, obecnie istniejące linie będą nadal pracowały. W kolejnym etapie (2014 r.) zaplanowano przeniesienie z Krakowa 200-tonowej linii produkcyjnej. Z 77 pracowników, 50 będzie przeniesionych do strefy w Niepołomicach.
Ostatecznie przy ul. Ładnej zostanie 27 pracowników i jedna linia produkcyjna, przerabiająca 300 ton zboża na dobę. A także zarząd spółki. - Nasza firma jest kojarzona jako krakowska marka - mówi prezes Jędrzejczyk. - Zupełna wyprowadzka mogłaby jej zaszkodzić. Istniejące linie produkcyjne są sprawne technologicznie, zainwestowaliśmy w nie spore pieniądze. Dlatego krakowski zakład nadal będzie działał - dodaje.
Zabłyśnij w naszym konkursie! **Zostań Miss Lata Małopolski 2011! Czekają atrakcyjne nagrody!**
Kochasz góry?**Wybierz najlepsze schronisko Małopolski**
Urządź się w Krakowie!**Zobacz, jak to zrobić!**
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail
