FLESZ - Sprowadzamy coraz więcej używanych samochodów
- Nieprzypadkowo Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, gdzie na szerszą skalę informujemy o możliwości zakupu biletów autobusowych przez naszą platformę – mówi Olgierd Szyłejko, country manager w BlablaCar. - Po pierwsze, ten sposób podróżowania jest tutaj bardzo popularny, po drugie – w dobie walki ze smogiem, zwłaszcza w Małopolsce, zrównoważony transport jest bardzo ważny w kontekście dbania o środowisko naturalne. Dlatego nasza platforma oferuje nie tylko współdzielenie samochodów osobowych, ale również łatwy zakup biletów autobusowych ponad 130 przewoźników - dodaje.
Spór o metro w Krakowie. Prezydent planuje podziemny tramwaj...
Zasadą wspólnych podróży jest dzielenie się kosztami przejazdu. Oznacza to, że kierowca nie może pobrać opłat od pasażerów w kwocie większej, niż faktyczne koszty jego podróży. Maksymalna wysokość opłaty od pasażera jest odgórnie ustalona przez serwis i BlaBlaCar nie pozwala kierowcy osiągać zysku.
Teraz system BlaBlaCar obejmuje też połączenia autobusowe. Małopolska może pochwalić się jedną z największych w Polsce sieci takich połączeń. W ten sposób krakowianie najchętniej podróżują do Zakopanego i Warszawy. Dużą popularnością cieszą się również kursy do Lwowa, Wrocławia i Rzeszowa.
- W Krakowie sprzedajemy dwa razy więcej biletów autobusowych niż np. w Katowicach. Obok Warszawy, Kraków jest miastem z największą ich sprzedażą w Polsce. Do końca listopada na krakowian, którzy zamówią bilety w naszej aplikacji czekają specjalne rabaty - informuje Olgierd Szyłejko. - Nasz platforma pozwala wypełnić puste miejsca w przejazdach, zarówno w samochodach osobowych, jak i transportem zbiorowym, co realnie przekłada się na korzyści środowiskowe. Przeciętny autokar ma 49 miejsc i emituje o 13 razy mniej CO2 w przeliczeniu na osobę niż samochód osobowy - dodaje.
BlaBlaCar to największa na świecie sieć transportowa oparta na społeczności, umożliwiająca ponad 100 milionom użytkowników korzystanie z carpoolingu (polega na zwiększaniu liczby pasażerów w czasie przejazdu samochodem, głównie poprzez kojarzenie osób dojeżdżających do pracy lub nauki na tych samych trasach) w 22 krajach. BlaBlaCar wykorzystuje technologię, aby zapełnić puste miejsca w samochodach, łącząc członków społeczności poszukujących wspólnego przejazdu samochodem lub autobusem.
Jak wyliczają w BlaBlaCar, oferowana przez tę sieć możliwości współdzielenia przejazdów pozwala rocznie zaoszczędzić 1,6 mln ton CO2 – to tyle samo, co przez rok emituje cały transport drogowy w Paryżu. - W Polsce ponad 5 milionów korzysta z tej możliwości, co daje nam czołową pozycję w krajach Europy Środkowej - podkreślają w BlaBlaCar.
- Popularne leki wycofane z aptek w Polsce. Jest nowa lista od GIF WRZESIEŃ 2022
- Najlepszy Dom Świata stoi pod Krakowem! Zobacz, jak wygląda!
- Linia tramwajowa do Górki Narodowej jak w San Francisco. Ale bez pętli?
- Kiedyś Wawel zasłaniał tajemniczy budynek. Teraz jego istnienie byłoby oburzające
- Samochody pojechały już S7. Odcinek od węzła Widoma do węzła Szczepanowice otwarty!
- Kto nie może wziąć ślubu kościelnego? Oto przypadki, gdy ksiądz odmówi narzeczonym
