FLESZ - Świat bez kawy i czekolady? To może się zdarzyć

Zanim jednak zaprezentowały go dwie grupy teatralne: Teatr Lekko z Górki - powstały przy CAS „Borsuczek” w Krakowie oraz integracyjno – pokoleniowy Teatr po latach z Centrum Kultury w Świątnikach Górnych, na ekranie sali widowiskowej zaprezentowane zostały zdjęcia dawnych zakładów sodowych „Bonarka”, w których w czasie niemieckiej okupacji pracował Karol Wojtyła późniejszy Papież, a także zdjęcia z Jego wizyty po latach w tym miejscu już jako Ojciec Święty.
Scenariusz spektaklu tworzą wiersze Karola Wojtyły i późniejsze już Jana Pawła II, Krzysztofa Baczyńskiego, Antoniego Wiatra – autora sztuki „Dokąd” ofiarowanej w 1978 roku jeszcze kard. Karolowi Wojtyle, a także utwory laureatek XXVII edycji Papieskiego Festiwalu w Białym Dunajcu 2020 roku: Urszuli Miki, Aliny Piekła i Heleny Waśniowskiej.
Częścią spektaklu było spotkanie z Heleną Waśniowską – autorką tomiku wierszy dedykowanych św. Janowi Pawłowi „Moje rzeźbione w słowie – wiersze i rymowanki”.
- Widowisko skłania do refleksji nad tym kim jestem, jaki sens ma moje życie i dokąd zmierzam w taki uroczysty czas – mówi Antoni Wiatr – prezes i założyciel Stowarzyszenia Pomocy Ludziom Starszym i Niepełnosprawnych im. Jana Pawła II w Krakowie, a zarazem Przewodniczący Rady Krakowskich Seniorów. Jednocześnie widowisko to podnosi na duchu, a towarzyszą jemu ulubione przez Ojca Świętego pieśni w tym „Barka”.
Oprawa muzyczna spektaklu to dzieło wokalisty Wojciecha Krasia i Przemysława Zawadzkiego natomiast reżyserem jest Natalia Wojtala.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- W tych znakach zodiaku łatwo się zakochać
- Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2020
- Oto finalistki Miss Małopolski i Miss Małopolski Nastolatek
- Drapacze chmur i 100 tysięcy mieszkańców. Tak ma wyglądać nowa dzielnica Krakowa
- Kraków. Najlepsi z najlepszych mistrzów parkowania. Przeszli samych siebie!