Dwa tysiące dokumentów
Prokuratura Okręgowa w Krakowie nadzorowała śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Wydział Operacyjno-Śledczego Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu, związane z popełnieniem szeregu przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów. Chodzi o podrabianie dokumentów.
- W celu użycia ich za autentyczne, pod pozorem legalnej działalności opartej na oferowaniu tzw. ,,dokumentów kolekcjonerskich". W latach 2012-2019 doszło do podrobienia ponad dwóch tysięcy dokumentów - mówi Janusz Kowalski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
Grafik na usługach przestępców
Zarzuty przedstawiono również Joannie W., odpowiedzialnej za przygotowanie graficznych projektów, na których wytwarzano następnie fałszywe dokumenty. W toku postępowania przygotowawczego wobec podejrzanych zastosowano zarówno izolacyjne jak i nieizolacyjnie środki zapobiegawcze. Ponadto dokonano zabezpieczeń majątkowych na mieniu podejrzanych na kilku nieruchomościach i ruchomościach w postaci pieniędzy w łącznej kwocie ok. 2 mln zł. Za zarzucane przestępstwa podejrzanym grozi kara do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.
W toku postępowania ustalono, iż podejrzani podejmowali także czynności mogące udaremnić lub znacznie utrudnić stwierdzenie przestępczego pochodzenia korzyści majątkowej związanej z popełnionymi czynami zabronionymi, która wyniosła ponad 3 mln zł. Podejrzani m.in. używali kilkunastu kont bankowych, w tym na nie swoje dane.
Bolt nagra pasażerów

- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Romantyczna Małopolska na rocznicę. W tych miejscach serce może zabić mocniej
- Morskie Oko i Rysy w godzinach szczytu. Oto najlepsze memy o turystach w Tatrach!
- Atrakcyjne nowe kąpielisko pod Krakowem. Woda, molo, plaże ZDJĘCIA
- Miasta rozwodników w Małopolsce. Tu małżeństwa rozpadają się najczęściej
- Tak mieszkają Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości". Oto dom słynnej pary seniorów