FLESZ - Paszporty szczepień w UE już w czerwcu?
W związku z pilotażowym programem budowy zadaszonej ścieżki rowerowej lub rowerowo-pieszej wnosi się o lokalizację takiej ścieżki na terenie Dzielnicy I Stare Miasto wzdłuż biurowców i torów tramwajowych na ul. Pawiej, na odcinku od estakady al. 29 Listopada, do przejścia dla pieszych przy przystanku MPK „Politechnika”
- zaznaczyli radni z Dzielnicy I Stare Miasto.
Kraków. Postępują prace na budowie linii tramwajowej do Górk...
Wyjaśnili też, że do rady i zarządu Dzielnicy I Stare Miasto wpłynęło zapytanie z Biura ds. Dzielnic Miasta Krakowa dotyczące
interpelacji radnego Łukasza Wantucha w sprawie pilotażowego programu budowy zadaszonej ścieżki rowerowej lub rowerowo-pieszej (z panelami fotowoltaicznymi) i możliwości lokalizacji takiej ścieżki na terenie poszczególnych dzielnic Krakowa. Komisja Architektury i Infrastruktury Komunalnej Rady Dzielnicy I Stare Miasto wskazała lokalizację ścieżki na ul. Pawiej.
Przypomnijmy, że radny miejski Łukasz Wantuch z prezydenckiego klubu "Przyjazny Kraków", wystąpił z inicjatywą montażu paneli fotowoltaicznych jako zadaszenia infrastruktury publicznej, np. dróg dla rowerów, ulic.
- Nie ukrywam, że inspiracją dla mnie było to, co wprowadzili Austriacy. Zrobili coś, co na pierwszy rzut oka mogło wydawać się dziwne – zadaszyli autostradę. Planują zadaszyć 2200 km takich autostrad - z różnych powodów: żeby ich nie odśnieżać, ale chodzi też o produkcję prądu. Panelami jest przykryty też tor kolejowy w Belgii. Przyszedł mi więc do głowy pomysł, żeby zadaszyć ścieżki rowerowe i przestrzenie dla pieszych w Krakowie. Na początku, pilotażowo można znaleźć w Krakowie krótki odcinek ścieżki rowerowej o długości 50-100 metrów i go zadaszyć - mówił radny Łukasz Wantuch.
- Te znaki nigdy nie wybaczają. Są pamiętliwe i mogą myśleć o zemście bardzo długo
- Najciekawsze domy do kupienia w Małopolsce do 200 tys. zł. Duże metraże i niska cena
- Ile zarabia kasjer, a ile sprzedawca? Oto zestawienie płac w 18 znanych zawodach
- Najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych w Krakowie
- Kraków. Tu budują piramidy ze śmieci. A co z recyklingiem w mieście?
