Poprzedni operator kąpieliska Przylasek Rusiecki miał zarządzać obiektem do 2025 roku. Ówczesne postępowanie ofertowe na wybór operatora trwało od 28 października do 1 grudnia 2020 roku. Jednak po nieco ponad dwóch latach od wybrania operatora, spółka ogłosiła postępowanie, w którym szukała nowego zarządcy tego miejsca.
W ostatnich latach Przylasek Rusiecki z dzikich akwenów stał się zagospodarowanym kąpieliskiem. Całkowity obszar inwestycji to około 26 hektarów, z czego prawie 19 to powierzchnia zbiornika wodnego, który jest strzeżony. Przy jego brzegu pojawiły się nowe pomosty, których łączna długość wynosi prawie kilometr, a ich nośność to 220 ton co oznacza, że może na nich stanąć ok. 1000 osób jednocześnie. Część pomostów ma charakter spacerowy, część służy do obsługi kąpieliska a jeszcze inne do obsługi łódek bądź kajaków i innych jednostek pływających. Najdłuższy z nich prowadzi od nowego parkingu do poszerzonej plaży, której obszar obejmuje blisko hektar. Przywieziono na nią ok. 7 tysięcy ton piasku. Nowymi atrakcjami są też boiska do piłki plażowej i „pływający” basen o podwyższonym dnie. Ustawiono też namiot do organizacji wydarzeń plenerowych.
Nowy Przylasek Rusiecki otwarto w lipcu 2021 roku. Koszt realizacji Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowego to 18,5 miliona złotych, z czego 5,3 mln zł złotych pochodziło z UE, natomiast pozostałe środki zapewniła gmina Kraków oraz spółka. Budowa trwała 14 miesięcy, natomiast przygotowania do niej 2 lata.
Zmiany zasad wjazdu do UK to musisz wiedzieć!

- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Zrujnowany Kazimierz, szare Stare Miasto. Pamiętacie jeszcze taki Kraków?
- Góralskie królestwo Marty i Dawida Kubackich. W Szaflarach zbudowali piękny dom
- Te ZNAKI ZODIAKU będą obrzydliwie BOGATE
- Jakie linie tramwajowe planowane są w Krakowie w najbliższych latach? LISTA