Kraków. Koniec Dolnych Młynów, jakie znamy. Będzie kolejny wielki hotel?
Nam udało się dotrzeć do wyników badań geologicznych z 2013 roku, które pokazują, że teren był wtedy zanieczyszczony m.in. barem, ołowiem czy cynkiem. Zwłaszcza normy dla tego ostatniego były znacząco przekroczone. Na mapie geodezyjnej są także zaznaczone odwierty z 2003 roku. Zgodnie z przepisami o ochronie środowiska, przy staraniu o pozwolenie budowlane, trzeba się ich pozbyć i glebę oczyścić.
Nowe badania zapowiedział hiszpański właściciel gruntów, a także władze miasta. W poniedziałek umowę w tej sprawie podpisali ci pierwsi. Firma Immobiliaria Camins zawarła umowę z firmą badawczą Menard Polska w celu wykonania badań geologiczno-środowiskowych na terenie dawnej cesarsko-królewskiej fabryki papierosów. Badania mają się zacząć jeszcze w tym tygodniu.
Kraków. Koniec Dolnych Młynów, jakie znamy. Będzie kolejny w...
- Przewidujemy, że w zależności od stanu zmrożenia gruntu i warunków pogodowych badania terenowe, laboratoryjne analizy próbek i opracowanie raportu powinny zająć niewiele ponad miesiąc. Raport z badań będzie upubliczniony niezwłocznie – powiedział Aldo Ibanez, przedstawiciel Immobiliaria Camins. Inwestor podtrzymuje swoje zobowiązanie do usunięcia gleby, gdyby badania wykazały jej skażenie oraz zastąpienie jej w takich okolicznościach czystym podłożem.
ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Mówimy po krakosku
