https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Szpital Uniwersytecki odebrał klucze do nowej siedziby lecznicy

Iwona Krzywda
Archiwum
Archiwum Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Generalny wykonawca nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego przekazał dyrekcji placówki klucze do innowacyjnego kompleksu medycznego, który powstał w Krakowie-Prokocimiu.

W budynkach, których właścicielem jest już oficjalnie Szpital Uniwersytecki, rozpocznie się teraz usuwanie usterek, a następnie montaż zakupionej aparatury medycznej i wyposażenia. Na razie w Prokocimiu stoi tylko niewielką część urządzeń potrzebnych do ratowania zdrowia i życia pacjentów – m.in. aparaty do badań rezonansem magnetycznym, angiografy i komory hiperbaryczne. Reszta czeka na instalację w magazynach.

Pierwsi pacjenci mają zostać przyjęci w nowym miejscu w listopadzie. Na początek do kompleksu przy ul. Jakubowskiego 2 z centrum Krakowa przeniosą się te oddziały, które nie są bezpośrednio powiązane ze szpitalnym oddziałem ratunkowym - m.in. endokrynologia, nefrologia, onkologia i urologia. Ostry dyżur i jego zaplecze rozpoczną działanie w Prokocimiu na początku przyszłego roku.

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego będzie największym i najnowocześniejszym kompleksem medycznym w Polsce i jednym z najbardziej innowacyjnych w Europie. Jej wybudowanie i wyposażenie pochłonie łącznie ponad 1,2 mld zł. W obiektach swoje miejsce znajdzie 25 różnych oddziałów, gdzie łącznie stanie 925 łóżek dla pacjentów.

Chorzy zyskają komfortowe poczekalnie i wygodne sale. Zabiegi będą wykonywane na wspólnym bloku operacyjnym składającym się z 20 sal, w tym jednej hybrydowej. Lekarzom w ich przeprowadzaniu pomogą innowacyjne urządzenia – m.in. robot chirurgiczny i neurochirurgiczny.

Zobacz w naszej galerii, jak powstawał innowacyjny kompleks.

Kraków. Coraz bliżej do otwarcia nowej siedziby Szpitala Uni...

WIDEO: ZAKAZ WSTĘPU - Wieża Kontroli Ruchu Lotniczego Kraków Airport

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Lekarzom w ich przeprowadzaniu pomogą innowacyjne urządzenia – m.in. robot chirurgiczny i neurochirurgiczny. .... .

Rrrrrrrr ... any boskie !!!!
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska