- Straż Pożarna zatwierdziła inwestycję po wykonaniu testów dotyczących oddymiania w tunelach i przeprowadzeniu ćwiczeń przeciwpożarowych. Odbiory były też przeprowadzane ze strony sanepidu, czy gestorów sieci, m.in. Wodociągów, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, zakładu energetycznego, PKP. Pozostały końcowe odbiory ze strony nadzoru budowlanego i inwestora. Wykonawca ma także wykonać drobne poprawki dotyczące nawierzchni i zrealizować do końca nasadzenia oraz prace związane z rozmieszczeniem zieleni - informuje Krzysztof Migdał ze spółki Trasa Łagiewnicka.
Zakończenie budowy Trasy Łagiewnickiej planowano z końcem 2021 r. Później przesunięto termin na koniec marca 2022 r., a następnie na koniec czerwca 2022 r. Mamy połowę roku i informację, że budowa została zakończona, ale potrzebne są poprawki, nie ma więc na razie dokładnego terminu, kiedy nową drogą pojadą samochody. Plany są takie, by nastąpiło to jeszcze w czasie tegorocznych wakacji, ale w spółce Trasa Łagiewnicka zdają sobie sprawę, że nie uda się już tego zrobić w lipcu, więc pozostaje sierpień.
Przypomnijmy, że Trasa Łagiewnicka, o długości 3,5 km, powstała na odcinku od ul. Grota-Roweckiego do skrzyżowania ulic Witosa, Halszki i Beskidzkiej. Koszt inwestycji to ok. 1,2 mld zł.
Inwestycja objęła też budowę linii tramwajowej z Kurdwanowa do ul. Zakopiańskiej.
Kraków. W Batowicach otwarto nowy wiadukt samochodowy nad torami
W skład trasy wchodzą tunele: pod skrzyżowaniem ul. Turowicza i ul. Herberta (ok. 200 m), na terenie Białych Mórz między sanktuariami Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II (ok. 700 metrów, osobny korytarz dla aut i tramwajów), pod ul. Zakopiańską (ok. 60 m), od rejonu ul. Ludwisarzy do planowanego węzła z ul. 8 Pułku Ułanów i Nowoobozową (ponad 500 m), pod węzłem Trasy Łagiewnickiej i planowanej ul. 8 Pułku Ułanów (ok. 22 m), pod ul. Rostworowskiego, ul. Kobierzyńską i ul. Ruczaj (ok. 350 m; ziemia z tego tunelu zostanie wydobyta w momencie, w którym rozpocznie się budowa kolejnego odcinka III obwodnicy w tej części miasta – Trasy Pychowickiej).
W rejonie ulic Zbrojarzy i Turonia wzniesiono także kładkę pieszo-rowerową nad Trasą Łagiewnicką, łączącą ulice Ruczaj i Pszczelną.
FLESZ - Czym spowodowane są ciągłe podwyżki cen paliw i energii?

- Zanim wieś Zakopane stała się miastem. Tak tu było przed ponad 100 laty!
- Gdzie na szybki wypad z Krakowa? TOP 10 urokliwych miejsc z dala od zgiełku
- Będzie nowy wiek emerytalny w Polsce? Takie mogą być emerytury stażowe
- Najmodniejsze sukienki na wesele w 2023 roku. Takie są trendy w tym sezonie
- TOP 15 najlepszych parków rozrywki w Polsce. Tu warto przyjechać! RANKING