Podyplomowe kształcenie z zakresu medycyny ekstremalnej i medycyny podróży obejmuje dwa semestry i blisko 230 godzin zajęć prowadzonych przez ekspertów i praktyków z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ich plan jest wzorowany na programach opracowanych przez specjalistów z Wilderness Medicine Society.
W trakcie wykładów i ćwiczeń słuchacze mają okazję, żeby zdobyć wiedzę dotyczącą m.in. medycyny nurkowej, sportowej, wysokogórskiej, pustynnej i polarnej, tropikalnej, medycyny katastrof, konfliktów zbrojnych, ratownictwa czy prowadzenia ewakuacji. Program studiów jest unikatowy w skali Polski i przewiduje również praktyczne warsztaty w bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, kopalni Kowary czy Krajowym Ośrodku Medycyny Hiperbarycznej Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.
Podyplomowe studia są skierowane do lekarzy, a także osób, które ukończyły co najmniej pierwszy stopień studiów medycznych w zakresie pielęgniarstwa i położnictwa albo ratownictwa medycznego. Rekrutacja na kurs zaplanowany w najbliższym roku akademickim trwa.
TOP 10 najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Jagiel...
- Nie pomogła im nawet Magda Gessler. Oto knajpy, które upadły
- Pol'and'Rock Festival tuż-tuż. A tak wyglądały kiedyś Przystanki Woodstock!
- Tak wyglądał Kraków u schyłku II wojny światowej [GALERIA]
- Tak wyglądają porodówki w naszych szpitalach. Zobacz zdjęcia
- Nie jedz tego! Te produkty zostały wycofane przez GIS
- Jak odpoczywają piłkarze Wisły? [PRYWATNE ZDJĘCIA]
WIDEO: Dzieci mówią jak jest
