https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Uniwersytet Jagielloński kształci specjalistów medycyny ekstremalnej i medycyny podróży

Iwona Krzywda
Archiwum
Archiwum brak
Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzi unikatowe studia podyplomowe z medycyny ekstremalnej i medycyny podróży.

Podyplomowe kształcenie z zakresu medycyny ekstremalnej i medycyny podróży obejmuje dwa semestry i blisko 230 godzin zajęć prowadzonych przez ekspertów i praktyków z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ich plan jest wzorowany na programach opracowanych przez specjalistów z Wilderness Medicine Society.

W trakcie wykładów i ćwiczeń słuchacze mają okazję, żeby zdobyć wiedzę dotyczącą m.in. medycyny nurkowej, sportowej, wysokogórskiej, pustynnej i polarnej, tropikalnej, medycyny katastrof, konfliktów zbrojnych, ratownictwa czy prowadzenia ewakuacji. Program studiów jest unikatowy w skali Polski i przewiduje również praktyczne warsztaty w bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, kopalni Kowary czy Krajowym Ośrodku Medycyny Hiperbarycznej Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

Podyplomowe studia są skierowane do lekarzy, a także osób, które ukończyły co najmniej pierwszy stopień studiów medycznych w zakresie pielęgniarstwa i położnictwa albo ratownictwa medycznego. Rekrutacja na kurs zaplanowany w najbliższym roku akademickim trwa.

Archiwum

TOP 10 najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Jagiel...

WIDEO: Dzieci mówią jak jest

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
A jaka jest po tym specjalność lekarza: czy lekarz medycyny tropikalnej, czy też lekarz medycyny ekstremalnej, czy co?
:(
Szkoda że brakuje kierunku - Etyka i misja medycyny
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska