FLESZ - Nowe świadczenie dla rodzin z dziećmi

– Caritas Archidiecezji Krakowskiej przygotowała 700 paczek, które będę rozdawane ubogim i potrzebującym. Wcześniej na Dietla 48, ubodzy mogli zjeść zupę borowikową. Co ciekawe, nasza kuchnia nie była zamknięta podczas pandemii. Każdego dnia funkcjonowała, pracowała i wydawała posiłki – mówił ks. Tomasz Stec, dyrektor krakowskiej Caritas.
– Przygotowaliśmy paczki przy pomocy ludzi dobrej woli, sponsorów, ofiarodawców, i dzięki zaangażowaniu wolontariuszy – podkreślił ks. Stec i podziękował właścicielom Starej Zajezdni Kraków przy ul. św. Wawrzyńca 12 w Krakowie, którzy bezpłatnie udostępnili miejsce dla potrzebujących.
W paczce znalazły się pierogi z kapustą i grzybami, chałka, konserwy mięsne i rybne, ciastka, drożdżówki, ciasto, czekolada, margaryna do smarowania pieczywa, zupa typu „gorący kubek” sałatka jarzynowa, napój, kawa i herbata oraz owoce. Do każdej paczki trafi też opłatek oraz ręcznie robiona kartka świąteczna z życzeniami.
Kraków. Piękne szopki bożonarodzeniowe w kościołach zachwyca...
Caritas zaapelowała o przesyłanie kartek ze świątecznymi życzeniami jako wyrazu solidarności z osobami w trudnej sytuacji materialnej. Ponad dwa tysiące takich kartek dotarło do biura Caritas od szkół, przedszkoli, świetlic środowiskowych, harcerzy i osób prywatnych, również chorych i niepełnosprawnych.
Gorąca świąteczna zupa była wydawana w godz. 12–14 w Kuchni św. Brata Alberta, którą Caritas prowadzi przy ul. Dietla 48 w Krakowie. Następnie między godz. 14 a 16 przed Starą Zajezdnią Kraków by DeSilva przy ul. św. Wawrzyńca 12 w Krakowie, czyli miejscem, które właściciel w ostatnich latach udostępniał bezpłatnie na Wigilie dla bezdomnych i ubogich, były wydawane paczki świąteczne.
Paczki 22 i 23 grudnia pakowali wolontariusze: harcerze z ZHP i ZHR, wolontariusze z Centrum Wolontariatu Caritas i Szkolnych Kół Caritas oraz osoby „niezrzeszone”, które po prostu chcą podarować trochę swojego czasu potrzebującym. 24 grudnia kończono pakowanie paczek i wydawać je potrzebującym.
Wigilię, zorganizowaną przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej, dofinansowała gmina Kraków oraz Wojewoda Małopolski. Głównym Partnerem jest Transgourment Sp. z o.o., właściciel sieci sklepów Selgros.
- Kiełbasa swojska, pieczona szynka, wędzony boczek prosto od rolnika. Drogo?
- Te znaki zodiaku w 2022 roku czekają wielkie zmiany!
- Wielka aukcja 44 aut odholowanych z ulic. Wiemy, ile zarobiło miasto
- Budowa trasy S7. Odcinek Widoma - Kraków zaczyna nabierać kształtów
- Najwięksi płatnicy podatku dochodowego w Krakowie. TOP 30 FIRM 2021