https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Zamieszanie na sesji. Nie poznamy dziś marszałka

Chaos, zamieszanie, krzyki. Tak wyglądał przebieg nadzwyczajnej sesji sejmiku województwa małopolskiego. To na niej mieliśmy poznać nazwisko nowego marszałka. Tak się jednak nie stało. Radni PiS złożyli wniosek o odroczenie sesji do poniedziałku do godziny 12. Wniosek przeszedł. Za głosowało 18 radnych przeciw było 17, trzech wstrzymało się od głosy. Część radnych domagała się jednak powtórzenia głosowania. Powód? Jeden radny PSL twierdzi, że głosował inaczej. Drugi, że jego głos nie został uwzględniony. Prawnicy nie mają wątpliwości. W takim przypadku trzeba powtórzyć głosowanie. Do tego jednak nie doszło, a radni rozjechali się do domów.

Wniosek o odroczenie sesji złożył radny Witold Kozłowski. Chodziło o wątpliwości radnych PiS co do sposobu odwołania marszałka i powołania nowego.

- Mi się wydaje, że odroczenie tak ważnego głosowania nie robi wielkiej różnicy jeśli koalicja PO-PSL jest pewna, że jest mocna. Jeśli tak nie jest może warto zmienić koalicjanta - powiedział Witold Kozłowski, radny PiS.

To właśnie Kozłowski ma być kandydatem PiS na marszałka. Koalicja PO-PSL wystawi Jacka Krupę.

Marszałka Małopolski wybiera 39 radnych sejmiku. Kandydat musi uzyskać poparcie co najmniej 20 radnych. Koalicja PO z PSL ma obecnie łącznie 22 radnych, w tym 8 z PSL. PiS ma 17 radnych.

Aby wybrać marszałka potrzeba 20 głosów. Wiadomo jednak, że część radnych PSL zastanawia się nad poparciem kandydata PiS. Jednym z niezdecydowanych radnych jest Jacek Soska. Tuż przed sesją na pytanie na kogo zagłosuje po dłuższej chwili milczenia odpowiedział: "na Małopolskę".

- Dziś się głosuje tak, jutro inaczej - mówił wczoraj Soska w rozmowie z "Krakowską".

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

w
wv
Jaki Kozłowski, kandydatem ma być Biedroń. Tylko Biedroń.
g
gośc
Mam nadzieje ,że rozsądek zwycięży nad uległością partyjną
P
PL
PO + PSL - łączy nas koryto. Małopolskę mamy gdzieś.
x
xyz
Soska...typowy PSLowiec...trzymać z każdym, byle u koryta
S
Stefan
I to jest ta nowa lepsza jakość w polityce w wykonaniu PISu ?
h
hhhh
I już mamy pierwsze szmaty lgnące do wladzy :D Zastanawiają sie na d poparciem PiSU :D Niech ktoś mi powie jeszcze, e ochodzi o INTERES POLSKI, o przysżłość KRAJU i takie inne bzdety..Chodzi o stolki i interesy w terenie!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska