https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krakowska aktorka Pola Błasik wraz z innymi gwiazdami w słuchowisku "Małe kobietki" w aplikacji Empik Go

Paweł Gzyl
Obsada słuchowiska "Małe kobietki" w Empik Go - Pola Błasik druga od lewej
Obsada słuchowiska "Małe kobietki" w Empik Go - Pola Błasik druga od lewej Materiały prasowe
Siła rodziny, młodzieńcza radość oraz poszukiwanie własnej drogi to główne motywy najsłynniejszej powieści Louisy May Alcott, która doczekała się już kilku ekranizacji. Teraz możemy poznać „Małe kobietki” w uwspółcześnionej wersji w formie słuchowiska w aplikacji Empik Go. Wśród gwiazdorskiej obsady - Pola Błasik z zespołu Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Cztery kobiety i cztery różne osobowości - buntownicza Jo, stateczna Meg, oddana rodzinie Beth oraz nieco rozpieszczona Amy. Są zupełnie inne, lecz łączy je jedno - wzajemna miłość. To właśnie ona staje się motorem napędowym fabuły słuchowiska „Małe kobietki”. W role sióstr March wcielają się Zofia Wichłacz, Pola Błasik, Weronika Humaj i Magdalena Lamparska. Jako Laurie dołączył do nich Nikodem Rozbicki.

Trudne, lecz przepełnione miłością historie czterech sióstr chwytają za serca następne pokolenia. Losy Jo, Amy, Beth i Meg miały już szansę niejednokrotnie zaistnieć na ekranach kin czy deskach teatrów. Dziewiętnastowieczna powieść Louisy May Alcott, choć wywodzi się z innej epoki, inspiruje kolejnych twórców.

Na potrzeby kina zrealizowano aż osiem ekranizacji słynnej książki. Pierwsza powstała już w 1918 roku. Współczesnym widzom znane są najbardziej dwie - w reżyserii Gillian Armstrong z 1994 roku z Winoną Ryder, Kirsten Dunst, Samanthą Mathis i Claire Danes w roli sióstr March oraz z w reżyserii Grety Gerwig z Saoirse Roan, Emmą Watson, Florence Pugh i Elizą Scanlen.

Teraz na podstawie "Małych kobietek" powstało słuchowisko, które przygotowali – specjalnie dla Empik Go - młodzi reżyserowie: Martyna Szymańska i Jakub Sampławski. Twórcy chcąc przenieść historię do obecnych realiów, uwspółcześnili tło wydarzeń, przepisali dialogi, a także podkreślili aktualne problemy społeczne pojawiające się w tytule.

emisja bez ograniczeń wiekowych

- „Małe kobietki” to niezwykły klasyk, w którym jak w soczewce oglądamy po prostu życiowe wyzwania, jakie stoją przed młodymi kobietami, również teraz w XXI wieku. Bohaterki tej historii mozolnie budują swój system wartości i wkraczając w dorosłe życie muszą wybrać drogę, która będą podążać. Mam nadzieję, że uwspółcześnione losy Jo, Beth, Amy i Meg sprawią, że młode pokolenie dziewczyn poczuje się mniej samotne i uwierzy w szczęśliwe zakończenie swoich losów - mówi Martyna Szymańska, która stworzyła scenariusz słuchowiska i wcieliła się w narratorkę.

Scenariusz słuchowiska Empik Go powstał na podstawie dwóch powieści Louisy May Alcott: „Małe kobietki” i „Dobre żony”. W rolach głównych, obok młodych aktorek, usłyszymy m.in. Annę Seniuk oraz Agatę Buzek.

Dobrze zagrane role aktorskie zostały podkreślone przez złożoną i szczegółową scenę dźwiękową oraz efekty specjalne, które prowadzą słuchacza przez tę świąteczną opowieść.

Twórcy, specjalnie na potrzeby nowej wersji „Małych kobietek”, przygotowali również nową wersję piosenki pojawiającej się w tytule. W słuchowisku mamy szansę usłyszeć utwór „Dom to ty” w wykonaniu Poli Błasik (Beth).

- Jestem wdzięczna za możliwość opowiedzenia historii Beth. Jej postać szczególnie mnie dotyka i wzrusza. Jej łagodność, czystość serca i intencji, a także bijąca od niej radość życia. Piosenka Beth z tekstem napisanym przez Martynę Szymańską, reżyserkę projektu - zachwyciła mnie. Temat odejścia bliskich, akceptacji tego, co nieuniknione, spokoju i zaufania w to, co jest nam pisane i oddania się w ręce losu, to tematy dla mnie ważne i trudne. Wierzę, że razem z Beth damy ukojenie tym, którzy go potrzebują. Praca nad „Małymi kobietkami” była dla mnie wyjątkowa. Mam nadzieję, że umili ona niejeden rodzinny wieczór - podkreśla Pola Błasik.

"Małe kobietki" można posłuchać w aplikacji Empik Go.

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska