https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krakowski Marsz Równości w rytmach muzyki

Bartosz Dybała
Marsz Równości przejdzie przez Kraków już po raz trzynasty. Maszerujący wystartują 13 maja, o 15, spod Gmachu Głównego Muzeum Narodowego w Krakowie (al. 3 Maja 1). Jak zapowiadają organizatorzy będzie to edycja jakiej Kraków jeszcze nie widział.

Marsz Równości rozpocznie się pod Muzeum Narodowym — manifestacja rozpoczyna się o 15, 13 maja. "Przypominamy, że w Polsce w 2017 roku postulaty społeczności LGBT są wciąż aktualne. Społeczność gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych nadal żąda wprowadzenia związków partnerskich i równości małżeńskiej, umożliwienie adopcji dzieci parom homoseksualnym czy rozszerzeniem grup chronionych przed przestępstwami z nienawiści o osoby LGBT" - piszą organizatorzy.

W tym roku Marsz Równości idzie pod hasłem „Cała przyjemność po naszej stronie”. Jak mówi Artur Maciejewski, Prezes Stowarzyszenia Queerowy Maj — „Chcemy mieszkać i żyć w kraju, w którym możemy nie tylko się dobrze bawić, ale i czuć się bezpiecznie. Pokażmy rządzącym, że jesteśmy siłą z którą należy się liczyć. Kolejny raz dzięki nam Kraków będzie w kolorach tęczy.” Co przygotowali organizatorzy? Pojawi się największa w Polsce, przeszło trzydziestometrowa, tęczowa flaga. W tym roku Marsz Równości może również liczyć na silne djskie wsparcie - nie zabraknie więc tańca i dobrej muzyki. Za muzycznymi sterami staną Matik Automatik - związany z klubem Szpitalna 1 didżej oraz Trzcina Trzciński doświadczony gracz z Dziewczyn do wzięcia i Bueno Bros, ale także radiowiec z wieloma godzinami przeprowadzonych audycji na koncie.

Strona autora

Nowa Huta w nowoczesnym ujęciu. Te zdjęcia zachwycają cały ś...

Po Marszu Równości, organizatorzy zapraszają na imprezę w klubie Szpitalna 1, o 22. Wieczór uświetnią Ena Lind znana z berlińskiej sceny muzyki elektronicznej czy Lauren Flax, znana ze współpracy z takimi gwiazdami jak Sia czy Tricky. Impreza odbywa się w ramach Festiwalu Queerowy Maj, który trwa od 11 do 20 maja.

WIDEO: Marsz równości w Krakowie 2016r.

Komentarze 13

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

p
pablo
Nienawiść seksualna bierze się często z ukrywanych własnych problemów seksualnych.
P
Podpis
Malzenstwo, malzenstwem ale w konsytucji nie ma slowa o zwiazku, a wiec zapisy nt. malzenstwa nie stoją na przeszkodzie zwiazkom partnerskim.
P
Podpis
"zaltwiaja sprawy"????
P
Podpis
Owszem, to jest w porządku. A Ty zajmij się już swoją żonką i dzieciarnią, nie wtrącaj w cudze życie skoro Cie to nie dotyczy.
G
Gość
tylko tego towarzystwa.
b
bo to golasy
i na ulice wychodza, prawdziwi geje sa bogaci i zalatwiaja sprawy gdzie trzeba, nie szlajaja sie po ulicach. Jedni z tych, ktorzy zastapili komuchom klase robotnicza.
n
nie sarmata
strzeliles a nie nabiles.
j
jak ktos ma
zajoba.
s
sarmata
Tylko jeden czytelnik nie zna definicji małżeństwa ! To dobry wynik !!
l
lol
pedał to pedał
hetero to hetero
jak można powiedzieć, że jedno jest równe drugiemu?
takie rzeczy tylko w chorych lewackich łbach
j
ja
Małżeństwo z definicji to związek kobiety i mężczyzny !
M
Mąż - ojciec
Radykalizm rodzi radykalizm.
Szanowni gejowie, lesbijki, kochający inaczej, organizując takie spędy nie robicie nic pozytywnego. Wręcz przeciwnie. Społeczeństwo się radykalizuje z jednej jak i z drugiej strony. Mniejszość nie może mieć władzy nad większością, jak się komuś nie podoba ustrój demokratyczny to do Korei.
Wciskanie komuś do głowy, że penis w odbycie drugiego faceta jest w porządku to zło.
Żyjcie sobie normalnie i róbcie co chcecie. Kogo to obchodzi?
Obnoszenie się z tym kogo i jak kochacie jest zwyczajnie niesmaczne.
p
pani
a PO kalipsa ... Mam nadzieje, że zapowiadane gradobicia uniemożliwią, wam zboczeńcom te demonstracje!!!!!!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska