Pracownice MOPS wizytowały jedno z oświęcimskich mieszkań, będące pod ich opieką.
- W trakcie czynności policjanci ustalili, że do ujawnienia groźnej sytuacji doszło podczas wizytowania rodziny przez pracowniczki. Kiedy kobiety zapukały do drzwi, odezwały się jedynie dzieci. Na prośbę pracowniczek otworzyły mieszkanie. Po wejściu do wnętrza pracowniczki wyczuły woń gazu. Natychmiast zakręciły kurek w kuchence gazowej. Następnie otworzyły okna. W jednym z pokoi na łóżku znalazły nieprzytomną kobietę. Zaczęły jej udzielać pierwszej pomocy sądząc, że podtruła się gazem. Kiedy 30 – latka się ocknęła okazało się, że przyczyną tak mocnego snu był nadmiar spożytego alkoholu – wyjawia Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy oświęcimskiej KPP.
Badanie stanu trzeźwości 30 -latki wykazało 1,7 promila alkoholu. Małoletnie dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziny. Wobec ich matki policjanci wszczęli postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletnich nad którymi miała ona obowiązek opieki.
Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Sprawą pijanej matki zajmie się oświęcimski sąd
Materiały w sprawie zaniedbania w sprawowaniu opieki, które mogło zagrozić życiu i zdrowiu, a także bezpieczeństwu dzieci, zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Stan, w jakim kobieta została znaleziona oraz zaniedbanie którego się dopuściła wobec swoich dzieci, może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu. W związku z tym, dzielnicowy odrębny wniosek skieruje do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oświęcimiu.
Jesteś świadkiem zaniedbań lub przemocy? Reaguj!
Przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób niepełnosprawnych, należy zgłaszać. W przypadku podejrzenia, że dziecko, osoba starsza, czy niepełnosprawna doznaje przemocy lub jest zaniedbywana, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Należy skontaktować się z pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem, kuratorem sądowym oraz dzielnicowym. W pilnych przypadkach należy interweniować dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Mieszkańcy Oświęcimia na archiwalnych fotografiach sprzed lat
- Budowa drogi ekspresowej S1 została dopięta. Na razie bez obwodnicy Oświęcimia
- Oświęcim. W hali lodowej trwa montaż band, a kibice już szykują się na sparingi
- Policja ustaliła sprawcę chuligańskiego wybryku w Polance Wielkiej
- Piknik z rycerzami w Bielanach. Była pokazy i świetna zabawa
- Mieszkańcy wieżowców na ul. 3 Maja w Oświęcimiu obawiają się o swoje bezpieczeństwo
