FLESZ - Mniej plastiku na owocach i warzywach

- Spacer był krótki, bo przemaszerowaliśmy ścieżką pieszo-rowerową niespełna dwa kilometry. Co kilka kroków był jednak konieczny postój, by do worków wrzucić butelkę, puszkę, czy plastikowe opakowanie. Znaleźliśmy również wiaderka, płytki, listwy budowalne oraz sporo... butów. Szkoda, że tak urokliwe miejsce na mapie Sądecczyzny jest zaśmiecane przez nieodpowiedzialne osoby - mówi Bartosz Niemiec, wolontariusz Fundacji Nowe Kierunki.
Śmieci, które zostały zebrane przez uczestników akcji zostały przekazane pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łącku.
Przypominamy, że projekt „Dbam o Sądeckie” jest realizowany w ramach konkursu „Kocham Sądeckie” przy wsparciu finansowym udzielonym przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Głównym celem akcji jest wspólne wędrowanie po zakątkach powiatu nowosądeckiego, odkrywanie ciekawostek przyrodniczych, a także troska o środowisko.
Akcję rozpoczęli wiosną 2021 roku, kiedy zorganizowali pięć górskich wypraw w różne rejony Beskidu Niskiego i Sądeckiego. Zdobyli wówczas: Jaworze (gmina Grybów), Polanę Jaworynki (gmina Łabowa), Halę Łabowską (gmina Łabowa), Radziejową (gmina Rytro) i Przehybę (gmina Stary Sącz). Podczas każdego ze spacerów osoby, które zgłosiły się do udziału w wycieczkach, nie tylko wspólnie podziwiały piękno przyrody, ale także zbierały śmieci pozostawione w górach przez nieodpowiedzialnych turystów. Głównym bowiem celem akcji jest uwrażliwienie mieszkańców regionu na ten problem.
Przed uczestnikami jeszcze jedna wyprawa, która prawdopodobnie odbędzie się 17 października.
- Sezon na grzyby trwa. Pani Marta z Muszyny pokazała swoje zbiory
- Pięciogwiazdkowy hotel w słynnym uzdrowisku będzie gotowy w przyszłym roku!
- Sławy w Nowym Sączu. Był Jarosław Kaczyński, teraz pojawił się Jaś Fasola z misiem
- Odpust w sądeckiej bazylice znów przyciągnął tłumy wiernych
- Gmach Instytutu Ekonomicznego powstaje w ekspresowym tempie. Zobaczcie sami