FLESZ - Polacy czytają więcej?

- Nie wierzymy w teatr online, bo teatr jest sztuką czterowymiarową. Nic nie zastąpi żywego kontaktu z aktorem, energetycznej wymiany z widzem i atmosfery, którą buduje pełne dzieło teatralne. Niemniej jednak, o wiele trudniej wyobrazić sobie, że nagle znikamy z horyzontu naszej publiczności. Stąd pomysł, aby gościć w domach widzów ze stałą ramówką programową - mówił Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny teatru, kiedy w ubiegłym miesiącu Łaźnia Nowa ruszała z regularnym repertuarem w sieci.
Wtedy teatr rozpoczął emisję miniserialu literackiego „W związku z zaistniałą sytuacją”, pisanego przez Zośkę Papużankę, z główną rolą Agnieszki Przepiórskiej. Kontynuację tej serii w ramach drugiego sezonu widzowie mogą śledzić od 6 maja, w środy i piątki o godz. 18.
Z afisza nie schodzi także cykl „Domowa Akademia Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego online”, który niezmiennie w czwartki gromadzi przed ekranami komputerów miłośników rodzimego kina.
- Postawiliśmy na działanie w trybie zróżnicowanej, ale stałej ramówki programowej. Odzew naszej publiczności jest rewelacyjny. I chociaż panuje opinia, że to działanie zastępcze, „kroplówka” dla teatru, to jednak reakcje w internecie pokazują, że to ma sens. Mamy poczucie solidarności i więzi, a to dzisiaj jest szczególnie potrzebne - mówi teraz Bartosz Szydłowski.
W majowej ramówce nie zabraknie teatralnych premier. W ramach wtorkowych pokazów online publiczność może zobaczyć cztery nowe pokazy, w tym również „Fuck… Sceny buntu” - zaangażowany społecznie i środowiskowo projekt reżysera Marcina Libera oraz byłych aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu z 2016 roku.
Muzycznych wrażeń dostarczy emisja zarejestrowanego koncertu muzyki teatralnej „Łaźnia Nowa 10xTAK”, który odbył się w 2015 roku w ramach cyklu „Nowa Huta. Dlaczego nie?”, a także propozycja propozycja dla fanów nowej choreografii, czyli spektakl Renaty Piotrowskiej-Auffrett „Równina wątłych mięśni”, który miał premierę w teatrze na początku sezonu. Dodatkowe programy, w tym podkasy dotyczące teatralnych premier i kulisy ich powstania będzie można śledzić w ramach cyklu „Łaźnia TV” prowadzonego przez Małgorzatę Wach.
- Co wkurza kierowców?
- Ile zarabiają pracownicy służby zdrowia? LISTA PŁAC
- Kraków. Miejskie inwestycje opóźnione przez koronawirusa?
- Tatry. Dolina Chochołowska jest pełna krokusów [ZDJĘCIA]
- Koronawirus. Policjanci kontrolują nawet na dziełach sztuki!
- Jak przeżyć domową kwarantannę, żeby nie zwariować? [MEMY]