Sprawą bójki, do której doszło w noc sylwestrową, między Jakubem Krzewiną i Sebastianem Urbaniakiem, zajmuje się dział wojskowy Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe. 400-metrowiec, legitymujący się trzecim wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki w tej konkurencji (45.11) jest bowiem żołnierzem Wojska Polskiego.
Skutkiem bijatyki w Kruszwicy, była hospitalizacja Urbaniaka, który złamał nogę w stawie skokowym. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że aktualny wicemistrz Polski w biegu na 400 metrów przez płotki, prawdopodobnie zakończy karierę…
Kilka dni później, Krzewina usłyszał zarzut pobicia z następstwem obrażeń ciała powyżej 7 dni, za co grozi mu maksymalnie do trzech lat więzienia. Sportowiec był objęty dozorem i regularnie musiał pojawiać się w jednostce wojskowej.
Do prokuratury wciąż nie dotarła opinia biegłego co do stanu zdrowia pokrzywdzonego Sebastiana Urbaniaka. To właśnie od oceny skutków bójki będzie zależała kwalifikacja czynu.
- Pojawiły się wątpliwości co do stanu podejrzanego, więc zdecydowaliśmy się powołać biegłego, który oceni, czy podejrzany w chwili popełnienia czynu, jak i obecnie, jest poczytalny i może odpowiadać za swoje czyny. Nie jest to rutynowe badanie, ale w toku śledztwa zaistniały odpowiednie przesłanki, dlatego zdecydowaliśmy się na dodatkowe badanie. Obecnie czekamy na opinię biegłego - przyznaje prokurator, mjr Łukasz Kawalec
W sprawach o wykroczeniu, poczytalność ocenia jeden lekarz psychiatra, na podstawie przeprowadzonego badania sądowo-psychiatrycznego. W przypadku Krzewiny zdecydował prokurator, wydając postanowienie o dopuszczeniu dowodu w postaci opinii sądowo-psychiatrycznej.
Przypomnijmy, że w październiku ubiegłym roku, Jakub Krzewina, został - decyzją Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie - zdyskwalifikowany na 15 miesięcy. Zawodnik trzykrotnie naruszył zasady podawania danych pobytowych, unikając kontrolerów antydopingowych...
Z kolei w lipcu ubiegłego roku, Krzewina ukończył szkolenie, zdobywając tytułu instruktora Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Tym samym, zyskał uprawnienia do tworzenia grup treningowych dla dzieci i młodzieży. Głównym celem zajęć w sekcji lekkoatletycznej KKS Wiara Lecha Poznań, gdzie jest zatrudniony, jest zainteresowanie najmłodszych „królową sportu”, rozwój umiejętności i przygotowanie do udziału we współzawodnictwie.
Kuriozum!!!
