Lewandowski nie pokonał rodaka, ale Bayern awansował

Bayern Monachium pokonał na własnym boisku Eintracht Brunszwik 2:0 (1:0) i awansował do ćwierćfinału Pucharu Niemiec.

Robert Lewandowski zagrał cały mecz w barwach Bayernu. Niczym się jednak nie wyróżnił. W 38 minucie fatalnie spudłował w dogodnej sytuacji, w 80 minucie efektem jego strzału był tylko rzut rożny.

Więcej napracował się drugi Polak, bramkarz Brunszwiku, Rafał Gikiewicz. Pokonali go tuż przed przerwą David Alaba z rzutu wolnego (piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki) oraz w 57 minucie Mario Goetze. W końcówce spotkania okazję dla mistrzów Niemiec miał Thomas Mueller (w 81 minucie zmienił Arjena Robbena), ale trafił tylko w boczną siatkę.

27-letni Gikiewicz pochodzi z Olsztyna, grał m.in. w Wigrach Suwałki, Jagiellonii Białystok, Stomilu Olsztyn i Śląsku Wrocław. Kontrakt z Eintrachtem podpisał 17 kwietnia 2014 roku.

Monachijczycy oddali w sumie 19 strzałów, w tym 6 celnych, a ich rywale zalewie 3 strzały – wszystkie niecelne.

Bayern po raz ostatni w Pucharze Niemiec przegrał 12 maja 2012 roku – w finale tych rozgrywek z Borussią Dortmund 2:5.

Materiał oryginalny: Lewandowski nie pokonał rodaka, ale Bayern awansował - Dziennik Polski