Liga Siatkówki Kobiet. Polski Cukier Muszynianka górą w starciu z Legionovią

W meczu 9. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet drużyna Polskiego Cukru Muszynianka pokonała 3:1 Legionovię.

Faworytkami były wyżej notowane muszynianki i plan wykonały. Co ważne, po dwóch wcześniejszych kolejnych porażkach zespół się podniósł, wygrał po raz drugi z rzędu, zdobywając w tym czasie komplet 6 punktów.

W dwóch pierwszych setach Polski Cukier Muszynianka nie dał Legionovii większych szans. W I odsłonie miejscowe zdobyły cztery pierwsze punkty i już nie dały się dogonić. Przyjezdne tylko raz niebezpiecznie się zbliżyły (8:6), ale kolejna seria rywale przywróciła większy dystans (11:6). Po asie serwisowym Małgorzaty Śmieszek było już 21:13 i do niespodzianki nie doszło.

Drugi set był bardziej wyrównany, ale i tak częściej na prowadzeniu były muszynianki. Ostatni remis to 9:9, wówczas miejscowe zdobyły trzy punkty z rzędu, by później powiększyć przewagę do do 5 "oczek" (18:13). To jednak nie był jeszcze koniec emocji, bowiem Legionovia zmniejszyła stratę (21:20). Ataki Mai Savić, Mariji Karakaszewej oraz blok Śmieszek przechyliły szalę na stronę gospodyń.

Tak pechowa końcówka nie podłamała przyjezdnych. W trzecim secie to one dały popis skuteczniej gry. Początek był wyrównany, a kluczowy dla losów partii okazał się fragment od 8:7 do 8:12 (w tym czasie trzy asy serwisowe posłała Anna Bączyńska). Przyjezdne wykorzystały tę szansę, zdobywały punkty seriami, podczas gdy muszynianki nie potrafiły skończyć ataków (10:16, 11:22, 14:25).

Małopolanki skuteczniej zagrały za to po zmianie stron, szybko rozstrzygając kwestię zwycięstwa. Było już 10:3 i choć później przyjezdne odrabiały część strat i zachowywały nadzieję (12:8, 17:13), to ostatecznie przegrały do 17.

Siłą "Mineralnych" w tym meczu była wyrównana kadra - aż cztery zawodniczki zdobyły ponad 10 pkt: Marija Karakaszewa i Monika Bociek po 14, a Maja Savić i Aleksandra Wójcik - po 13. MVP spotkania wybrano rozgrywającą Danicę Radenković.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Legionovia Legionowo 3:1 (25:19, 25:20, 14:25, 25:17)