42-letni dziś Sosin występował także m.in. w Cracovii i Wiśle Kraków (mistrzostwo Polski w 2001 roku), ale to na Cyprze osiągnął najwięcej. W Apollonie Limassol stał się absolutną gwiazdą ligi, zdobywał tytuły króla strzelców, później to samo zrobił już jako zawodnik Anorthosisu Famagusta. Cztery razy wystąpił w reprezentacji Polski.
Hutnik Kraków. Wigilia hutniczej rodziny [ZDJĘCIA]
Karierę piłkarską zakończył w 2012 roku, ale na Cyprze pozostał. Został trenerem i menedżerem, specjalizującym się w szkoleniu młodzieży. Mówił o tym w wywiadzie dla "Łączy nas piłka":
"Zaliczyłem pięciodniowy epizod w roli trenera seniorów FC Pafos. Chwilowo zająłem miejsce szkoleniowca, w tak zwanym okresie przejściowym, bo szykowany był już jego następca. Dobrze się odnalazłem, zdobyłem interesujące doświadczenie i… raczej czułem niedosyt, bo trwało to zbyt krótko. Natomiast w tamtym momencie moim głównym zajęciem było szkolenie młodzieży w klubie Pafos FC. Pracując w kilku cypryjskich akademiach, zawsze miałem ambicje stworzenia najlepszej na Cyprze. Natomiast praktyka i teoria nie zawsze idą w parze, a plany i ich realizację dzieli długa i kręta droga. Nie zgadzam się z krótkofalowym podejściem do szkolenia dzieci i młodzieży, gdzie częściej liczą się cyfry, a nie realizacja głównego celu w osiąganiu jakości i postępu."
Polski etap pracy trenerskiej Łukasz Sosin otworzy prowadząc drużynę, która wiosną będzie grała w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Dotychczasowy trener juniorów młodszych Hutnika, Grzegorz Staszewski, przejmie zespół U-18, zastępując Piotra Gaździckiego.
Hutnik Kraków. Jedenastka wychowanków. Taka drużyna jeszcze ...
