FLESZ - Premier o obowiązku szczepień i V fali pandemii

Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem na Play Kraków w lutym będzie jubileusz Skaldów – zespołu obecnego na scenie już od 55 lat. Skaldowie to bez wątpienia fenomen w historii rodzimej muzyki rozrywkowej; jedna z najbardziej oryginalnych, a zarazem najbardziej popularnych grup, które powstały w Polsce. Twórczość Skaldów to nie tylko pop i rock, ale również blues i jazz-rock, często wzbogacone o elementy muzyki góralskiej czy klasycznej.
Trudno zliczyć przeboje zespołu – któż nie zna takich utworów jak: „Cała jesteś w skowronkach”, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, czy „Prześliczna wiolonczelistka”? Koncert, który Skaldowie zagrali dla krakowskiej publiczności w oryginalnym składzie, odbył się w Nowohuckim Centrum Kultury 29 grudnia ubiegłego roku, a premierę na Play Kraków będzie miał już 17 lutego.
10 lutego na platformie odbędzie się premiera kolejnego koncertu z cyklu Sacrum Profanum: Post Scriptum, który miał miejsce jesienią ubiegłego roku i stanowił dopełnienie 19. edycji festiwalu. W lutym na PLAY KRAKÓW będziemy mogli zanurzyć się głęboko w dźwięku i poznać oraz usłyszeć jego strukturę. W programie "Wir spektralizmu" znajdą się utwory twórców związanych z nurtem muzyki spektralnej: Gérarda Griseya i Horațiu Rădulescu, a wykona je Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble.
Muzyczną ucztę w lutym na Play Kraków zwieńczy propozycja festiwalu Jazz Juniors. Album "Arctic Riff" tria Marcina Wasilewskiego oraz amerykańskiego saksofonisty Joego Lovano, wydany jeszcze w 2020 roku w prestiżowej ECM Records, zdążył już zebrać garść pozytywnych recenzji na całym świecie, ale dopiero w ubiegłym roku doczekał się koncertowej prezentacji. Jesienią 2021 r. Joe Lovano dołączył do tria Marcina Wasilewskiego na trasie koncertowej w Polsce i Europie. Jednym z przystanków muzyków było Centrum Kongresowe ICE Kraków i to właśnie występ ze stolicy Małopolski będzie można wkrótce zobaczyć na platformie.
Również w lutym na Play Kraków coś dla miłośników teatru, tańca i… ryb! "Moim celem było wykorzystanie kreatywności i umiejętności tancerzy oraz mojej wiedzy oraz stylu. Spektakl opowiada o „latających rybach”, które rodzą się i współistnieją. Poruszają się, tańczą, skaczą i latają razem. Całość doprawiona została odrobiną humoru" – tłumaczy Ferenc Fehér, artysta odpowiadający za choreografię spektaklu.
"Flying Fish" to widowisko pokazujące organiczną egzystencję funkcjonującą jako ciało. Ławica porusza się, leci i pulsuje razem. W trakcie tego bardzo krótkiego, ale znaczącego życia ryby tworzą swoiste społeczeństwo, chcą cieszyć się każdą chwilą, ponieważ nie wiadomo, kiedy zostaną ściśnięte jak śledzie, usmażone i skonsumowane z apetytem. Zatem… smacznego!
- Kolejne termy w Małopolsce otwarte. Nowa atrakcja w regionie
- WIELKI chiński horoskop na 2022 rok! Co Cię czeka w roku tygrysa?
- Podstępny omikron. 20 objawów wirusa, które mogą przypominać przeziębienie
- Te miejsca już tak nie wyglądają. Rozpoznasz Kraków na archiwalnych zdjęciach?
- Kolejne problemy na zakopiance. Opóźni się budowa tunelu pod Luboniem Małym