https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Małopolscy policjanci przebadali ponad 18 tys. kierowców. Od początku roku blisko 1,5 tys. osób prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu

Aleksandra Łabędź
Ponad 18 tysięcy kierowców zostało przebadanych przez małopolskich policjantów ruchu drogowego podczas powrotów z majowego weekendu. Akcja pn. „Alkohol i narkotyki” była przeprowadzona w czwartek, 4 maja w godzinach porannych od 6.00 do 9.00 na małopolskich drogach. Podczas działań ujawniono 25 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu oraz jednego kierowcę pod wpływem narkotyków. Tylko od początku roku w Małopolsce nietrzeźwi kierowcy spowodowali 33 wypadki, w których zginęły 3 osoby, a 37 zostało rannych.

- W czwartek 4 maja br. w czasie powrotów z wydłużonego weekendu majowego, w godzinach porannych (od godz. 6.00 do 9.00) w Małopolsce, policjanci przeprowadzili kolejne w tym roku cykliczne, ogólnowojewódzkie działania „ALKOHOL I NARKOTYKI”. Na zawartość alkoholu przebadanych zostało 18 321 kierujących natomiast na zawartość narkotyków przebadany zostało 17 kierujących. Podczas działań ujawniono 25 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu oraz jednego kierowcę pod wpływem narkotyków - informuje małopolska policja.

Jednak kolejne dane są jeszcze bardziej zatrważające. Tylko od początku bieżącego roku, od 1 stycznia do 30 kwietnia, małopolscy policjanci ujawnili już 1442 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu, w tym 121 prowadzących pojazd pod wpływem narkotyków.

- W tym czasie, w Małopolsce nietrzeźwi kierujący spowodowali 33 wypadki, w których zginęły 3 osoby, a 37 zostało rannych. Ponadto przyczynili się do zaistnienia 187 kolizji drogowych - informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Przypominamy, że kierowanie pod wpływem alkoholu jest bardzo niebezpieczne i zawsze wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy i uniemożliwieniem dalszej jazdy. Sankcje karne za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to: nawet 2 lata odsiadki, zakaz prowadzenia pojazdów do nawet 15 lat i wysoka grzywna.

Jak chronić dziecko w sieci? Posłuchaj rad eksperta w programie 3 sposoby NA

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska