Marcin Bartoń znów strzelił, Wisła Kraków znów wygrała w CLJ U-19

Krzysztof Kawa
Marcin Bartoń strzelił już 11 bramek w tym sezonie CLJ U-19
Marcin Bartoń strzelił już 11 bramek w tym sezonie CLJ U-19 Krzysztof Kawa
Kolejny znakomity występ młodych piłkarzy Wisły w Centralnej Lidze Juniorów U-19. Tym razem krakowianie pokonali przewodzącego w tabeli Lecha Poznań 3:1. W ostatnich siedmiu meczach Marcin Bartoń strzelił osiem goli!

Świetną partię rozegrał Marcin Bartoń, dwukrotnie trafiając do siatki – najpierw zaraz na początku meczu w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości po znakomitym podaniu Adama Pieniądza, a następnie po przerwie, gdy skierował piłkę głową obok słupka po zagraniu z rzutu rożnego Jegora Khromykha.

Oba gole były niezmiernie ważne. Pierwszy ustawił przebieg pierwszej połowy, bo wiślacy mogli skupić się na spokojnym rozbijaniu ataków Lecha. Wprawdzie rywale doprowadzili do dwóch-trzech sytuacji pod bramką Patryka Letkiewicza, ale strzelali niecelnie, jak Maksym Pietrzak, który trafił w boczną siatkę.

Po drugiej stronie gospodarze mogli podwyższyć wynik, ale uspokojeni prowadzeniem stracili koncentrację. Gol dla gości padł po tym, gdy Jakub Złoch sfaulował rywala i sędzia podyktował rzut wolny z bocznej strefy w okolicach pola karnego. Do precyzyjnie dogranej przez Pietrzaka piłki wyskoczył Kacper Kroczyński i skierował ją głową obok zdezorientowanego Letkiewicza.

I w tym momencie wracamy do drugiego gola Bartonia. Jego riposta nastąpiła bowiem tuż po wyrównaniu, co znów sprowadziło Lecha do parteru. Trzeci gol dla wiślaków był wyjątkowej urody – wykonujący rzut wolny Khromykh przymierzył lewą nogą i posłał futbolówkę nad murem w samo okienko bramki poznaniaków.

Ale karygodnym błędem byłoby chwalić strzelców, zapominając o innych podopiecznych Adriana Filipka. Koncert gry w środku boiska dał Wojciech Urbański, który wyrósł na czołową postać drużyny. Został MVP meczu, ale dzielnie sekundowali mu inni zawodnicy z linii pomocy, dzięki czemu Wisła tylko na kilka minut w pierwszej połowie straciła kontrolę nad spotkaniem.

Wiślacy na wiosnę zdobyli u siebie komplet punktów, wygrali wszystkie cztery mecze w ośrodku w Myślenicach i zanotowali awans w tabeli. A Bartoń z 11 golami jest obecnie wicekrólem strzelców CLJ U-19.

CLJ U-19. Wisła Kraków – Lech Poznań 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Bartoń 5, 1:1 Kroczyński 65, 2:1 Bartoń 67, 3:1 Khromykh 82.
Wisła: Letkiewicz – Sałamaj, Złoch, Skrobański, Wiśniewski (90+1 Górkiewicz) – Kutwa (89 Sowa) – Baniowski (60 Głogowski), Pieniądz (60 Khromykh), Urbański, Kaemerle (87 Grzybowski) – Bartoń (77 Gruszecki).