Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mazureczek koncertował dla św. Cecyli, swoich gości, sponsorów oraz fanów chóru i zespołu

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Chór i Orkiestra Młodzieżowego Zespołu MAZURECZEK prezentowała się w kościele w Racławicach
Chór i Orkiestra Młodzieżowego Zespołu MAZURECZEK prezentowała się w kościele w Racławicach Stowarzyszenie Mazureczek
Chór i Orkiestra Młodzieżowego Zespołu MAZURECZEK oraz Jurajska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Mariusza Mazura koncertowały w Racławicach w gminie Jerzmanowice-Przeginia. To w ramach uroczystości św. Cecyli, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Muzycy zaczęli świętowanie od modlitwy podczas mszy św. w kościele Narodzenia NMP w Racławicach. Przygotowali oprawę wokalno - instrumentalną, a potem kontynuowali muzyczne spotkanie w Wiejskim Domu Kultury w Racławicach.

Obchody ku czci św. Cecylii zorganizowało Stowarzyszenie MAZURECZEK w niedzielę, 26 listopada. To były obchody XIX Cecylianki.

- Muzyka, to najsubtelniejsza forma przekazu, można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki nie porusza ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka - to przesłanie Mariusza Mazura, dyrygenta i przewodniczącego Stowarzyszenia MAZURECZEK.

Koncertowało 120 muzyków

Prowadzi on zarówno zespół Mazureczek z chórem i orkiestrą, licząca łącznie 90 muzyków jak i orkiestrę Jurajską, która liczy ponad 20 członków.

Podczas świętowania muzycy zdobyli wielkie uznanie słuchaczy. Chór i Orkiestra Młodzieżowego Zespołu MAZURECZEK uświetniając mszę i modlitwy w racławickim kościele zachwycała wiernych swoja oprawą. A ich starsi koledzy z Jurajskiej Orkiestry Dętej z Racławic i Czubrowic koncertowali w Wiejskim Domu Kultury w Racławicach, gdzie zorganizowano drugą część obchodów święta.

Muzycy byli nagradzani brawami przez gości wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych gminy Jerzmanowice-Przeginia z wójtem Tomaszem Gwizdałą i powiatu krakowskiego z członkiem zarządu Tadeuszem Nabagło. Na koncert przybyli także przedstawiciele duchowieństwa, reprezentanci wszystkich grup muzycznych chóru, zespołu i orkiestry oraz zawsze wspierający ich rodzice. Z muzykami świętowały też panie z koła gospodyń wiejskich, przedstawiciele różnych grup społecznych oraz sponsorzy i osoby wspierające zespół.

Podziękowania i upominki

- Wszyscy nasi goście, którzy z nami świętowali to życzliwi dla nas ludzie, samorządy, organizacje, firmy. Zapraszamy ich co roku na koncert, żeby swoją muzyką podziękować za przychylność i wręczyć okolicznościowe dyplomy oraz kalendarze wydawane co roku i prezentujące naszych koncertujących muzyków - mówi Mariusz Mazur.

Dla orkiestry podziękowaniami były brawa po koncercie i zachęcanie do bisów. To nie wszystko, bo Stowarzyszenie MAZURECZEK przygotowało dla chórzystów i instrumentalistów niespodziankę w formie słodkich paczek.

- Cecylianka to doskonała okazja do połączenia wszystkich serc, którym muzyka w duszy gra. Aby radość mogła wybrzmiewać polifonią dźwięków - mówił Mariusz Mazur dziękując wszystkim za obecność. - Cieszy moje serce to, że moc muzyki ma siłę łączenia ludzi. Cieszę się, że mogliśmy znowu chwalić Najwyższego naszą grą i śpiewem - dodał dyrygent.

Święto Stroju Krakowskiego w Zielonkach

Święto Stroju Krakowskiego w Zielonkach. Setki ludzi w spódn...

Zmiany w Kodeksie Pracy od 26 kwietnia

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Mazureczek koncertował dla św. Cecyli, swoich gości, sponsorów oraz fanów chóru i zespołu - Dziennik Polski

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska