Premier zapowiada wzmożone kontrole

Sabaton rozpoczął działalność ponad dwie dekady temu w małym miasteczku Falun. Mieszkający tam młodzi Szwedzi postanowili grać melodyjną i dynamiczną muzykę metalową opartą o klasyczne wzory z lat 70. i 80., wyznaczone przez takie zespoły, jak Judas Priest, Iron Maiden czy Accept. Do tego wpadli na genialny pomysł: każdą ze swych piosenek poświęcili innym bohaterom wojennym z historii świata.
Przełomem w karierze Sabatonu okazała się jego czwarta płyta „The Art Of War”. Znalazł się na niej utwór „40:1” dedykowany polskim żołnierzom walczącym w bitwie pod Wizną w 1939 roku. Mało tego: na kolejny krążku zespołu „Coat Of Arms” trafiła kompozycja „Uprising”, poświęcona powstańcom warszawskim z 1944 roku. Szwedzi nakręcili do niej teledysk w stołecznej Fabryce Norblina. Wszystko to sprawiło, że Sabaton stał się nad Wisłą bardzo popularny.
Do dziś zespół zagrał u nas już kilkakrotnie. Najważniejszy występ Szwedów miał miejsce w 2012 roku podczas Przystanku Woodstock, w którym uczestniczyła ponad półmilionowa publiczność. W tym roku grupa wydała kolejny album – „The War To End All Wars”. W ramach jego promocji zagra 23 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie. Jako support pojawią się zespoły Nocny Kochanek i Avatar.
- To oni tworzyli niezwykły koloryt krakowskich ulic i placów. Pamiętacie ich?
- Oto najbogatsze i najbiedniejsze gminy Małopolski. Jedna zwraca szczególną uwagę!
- Niezwykła wieś z Małopolski znów jest gwiazdą internetu
- Pod Krakowem dobiega końca budowa... hinduskiej świątyni
- 15 objawów, które świadczą o tym, że możesz być zakażony nowym subwariantem Omikronu